alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirspor'un hakkını arıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor'un hakkını arıyor
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Amedspor maçındaki skandal hakem kararları sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği iki sayfalık yazılı dilekçeyle Es Es’in hakkını savundu

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirspor’a maddi manevi destekler veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, geçtiğimiz gün bir ilke imza attı. İlk kez bir belediye başkanı TFF’ye dilekçe yazıp Eskişehirspor’un hakkını savundu. Dilekçenin başına konu olarak “Eskişehirspor'a karşı meydana gelen hakem hatalarının "bilerek ve isteyerek yapılıp yapılmadığı" hakkında sorularımın yanıtlanması istemidir” yazan Kurt, devamında şu ifadeleri kullandı; 420 bin nüfuslu Eskişehir Odunpazarı Merkez ilçe Belediye Başkanıyım. Kurulduğu günden beri Anadolu futbolunu en üst düzeylere çıkarmaya çalışan, kupalar kazanan, ülkemizi yurtdışında temsil eden Eskişehirsporumuz zor günler yaşıyor. Profesyonel futbol sistemimizin yönetimsel yanlışlar nedeniyle, kötü yönetilen takımların daha çok borçlanmasına izin verilmekte olması ve bizim de kötü yönetimlerimizin bulunması sebebiyle TFF 2. Lige düştüğümüz malumdur.
 
Denetlenmemekten kaynaklı
Tarihi boyunca Eskişehirsporumuz futbolcular yetiştirmiş, milli takıma futbolcular kazandırmıştır. Hatta kaptanlık yapan futbolcularımız olmuştur. Ama bugün Eskişehirsporumuz denetlenmemekten kaynaklı borç yükü altındadır ve transfer yasaklıdır. Bu yasak alt yapıyı da kapsamaktadır.
 
İmkansızlıklar yaşatılmaktadır
Ne ilginçtir ki, başka takımdan futbolcu alamayan kulübümüz 10 yaşındaki çocuğa da lisans çıkartamamaktadır. Yani takım kurmakta imkânsızlıklar yaşatılmaktadır. Yukarıdan beri saydıklarım yetmezmiş gibi, bu yılın ilk beş haftasında maçlarımızı yöneten hakemler de kazanmamamız için her şeyi yapmaktadır. Zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olması gereken spor adamlarına yakışmayacak hatalar yapılmaktadır. Özellikle son hafta oynanan Amedspor deplasman maçında futbol katledilmiştir.
 
1- Maçlara hakem atamaları elektronik ortamda mı yoksa elle yazılarak mı yapılmaktadır?
2- Atamalar yapılırken hangi ölçütler dikkate alınmaktadır?
3- Amedspor - Eskişehirspor müsabakasının hakem ve gözlemci raporlarının bir örneğinin tarafıma gönderilmesi mümkün müdür?
4- Çok açık bir ofsayt pozisyonunda atılan golün geçerli sayılması hangi futbol kuralına bağlıdır?
5- Ofsayt halinde atılan gol bir hakem hatası değil midir?
6- Kural-hakem hatası müsabaka sonucunu etkilediğine göre müsabakanın iptali söz konusu mudur?
7- Bundan sonra Es Es'in maçlarına futbolu bilen hakem ve gözlemcilerin atanması sağlanacak mıdır?
 
Bu açıklamalar ışığında aşağıdaki soruların yanıtlanması ve 4982 sayılı bilgi edinme kanuna göre bilgi-belgelerin gönderilmesini istemekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla.”
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Ali baba 8 Ekim 2021 14:16

İlgileniyor görünmek için yapılmış beyhude işler. Takım bundan ne kaznır? Bizim grupdaki takımların yarısının adı belediyespor. Siz takıma ne yaptınız. Göstermelik işler dışında.

1 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat