alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehirspor taraftarının stadyum endişesi

Videoyu Aç Eskişehirspor taraftarının stadyum endişesi
A
a

Eskişehirspor Altes Tribün Lideri Erkan Koca, Eskişehir Stadyumunda meydana gelen hasarın biran önce tamamlanarak kullanıma açılmasını beklediklerini söyledi

Eskişehirspor Altes Tribün Lideri Erkan Koca, Eskişehir Stadyumunda meydana gelen hasarın biran önce tamamlanarak kullanıma açılmasını beklediklerini söyledi.
Eskişehir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile Eskişehir Stadyumunun kullanıma kapatıldığını duyurması sonrasında taraftarların endişesi arttı. Eskişehir'de 20 Kasım 2016 tarihinde açılan 32 bin 507 kişilik stadyumun yoğun kar yağışı nedeniyle güney kısımda bulunan 4 gergi demiri ve halatlarının zarar görmesi sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen yetkililer incelemeler e bulundu. İncelemeler sonrasında stadyumun belirtilen alanının tamir edilmesi için kullanıma kapanmasına karar verildi. Karar, valilik tarafından yapılan yazılı açıklama ile duyuruldu. Açıklama sonrasında stadyumun zarar gören bölümünde Altes Taraftar Grubuna liderlik yapan Erkan Koca, Eskişehirspor’un zor günler geçirdiğini hatırlatarak, maçlarının farklı şehirlerde oynamasının maddi manevi olumsuz etkileyeceğini söyledi.
Valiliğin yaptığı açıklamaya dikkat çeken Koca, konuşmasının devamında şunları söyledi:
“Biz de bugün valilik açıklamasını gördük. Valilik açıklanmasında söylendiği gibi yoğun kar yağışı sonrasında stadyumun güney kısmındaki gerdirme demir ve halatlarında zarar oluşmuş. Stadyum şuanda kullanıma kapatıldı. Biz zaten Eskişehirspor olarak şuanda zorluk çekiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şehrimize kazandırdığı stadyumun milli maçlar olsun, Eskişehirspor maçları olsun Türkiye’ye örnek gösteriliyordu. Bu stadyumda güzel bir ambiyans yakalandı. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın incelemelerinden sonra stadyumda onarım çalışmaları başlayacak. Biz taraftarlar olarak bir an önce stadyumumuzun kullanıma açılmasını istiyoruz. Bu sebepten dolayı 26 Ocak 2020 tarihinde yapacağımız karşılaşma öncesine kadar sorun çözülür, stadyumda taraftar yerini alır.”

 
1000
icon
kamil çelebi 15 Ocak 2020 09:01

teknik üniversite statyumu kullanılmalı deplasmandan daha iyi olacaktır

0 0 Cevap Yaz
Selman Ali 10 Ocak 2020 09:57

Eskişehirspor Bu saatten sonra Eskişehir e yük, kendini feshetmeli

1 0 Cevap Yaz
furemen 9 Ocak 2020 22:58

Çö zül meeez....

0 1 Cevap Yaz
bilek26 9 Ocak 2020 21:11

Sadece hasar gören yer değil hepsinin kontrol edilmesi lazım. Herhalde sebebi mutlaka araştırılacaktır. Kamuoyuna hasarın sebebi kar diye açıklama kabul edemeyeceğimiz malum.

0 1 Cevap Yaz
hesap hatası olmasın ? 9 Ocak 2020 21:10

Oldukça ciddi olduğunu düşündüğüm stadyum çatısı çelik kafes sisteminin, kar yükünü taşıyamadığ, çelik konstrüksiyonlarda eğilme ve burkulma olduğu görülüyor. Çatı kafes sistem hesaplarının bağımsız denetim firması tarafından tekrar gözden geçirilmesi, sonuçların fiilen yapılan işe göre kontrol edilmesi ile hatanın projeden mi ,işin imalatından mı, yoksa kullanılan çelik malzemeden mi ( dayanımı çok farklı olan pek çok çelik vardır) olduğu ortaya konulmalıdır. Sadece hasarlı olan bölgeyi onarmakla günü kurtaramazsınız. Meseleyi komplike çözmek gerekir. Uzun zaman alır. Bu mevsim şartlarında da bu iş hemen yapılamaz. Eğer İşi oluruna bırakırsanız, ummadığınız bir durumla nasıl karşılaştığınızı anlamazsınız bile. Örnek mi ? Kılıçoğlu And. Lisesi kapalı salonu. Yıllar evvel yapılmıştı. Ancak kar yükünü taşıyamadı ve birkaç yıl önce çatısı tamamen çökmüştü..

0 4 Cevap Yaz
2626 9 Ocak 2020 20:28

Çözemezler çözmezler..Hedef EsEs küme düşsün.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat