alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirspor taraftarına çağrı: Omuz verin!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor taraftarına çağrı: Omuz verin!
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) duygusal bir açıklama yaptı.  Yapılan yazılı açıklamada, “Yarım kalan efsanenin yarım kalan satırlarını tekrar yazmaya başladık. Evlatlarımıza torunlarımıza anlatmak için, ihtilali tamamlamak için peşindeyiz." ifadelerine yer verildi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) duygusal bir açıklama yaptı.  Yapılan yazılı açıklamada, “Yarım kalan efsanenin yarım kalan satırlarını tekrar yazmaya başladık. Evlatlarımıza torunlarımıza anlatmak için, ihtilali tamamlamak için peşindeyiz. Ey bu renklere ömrünü adamış gönüldaşım! Ey bu armaya gönül veren ama birçok sıkıntıya haksızlığa karşı haklı olarak tepki olsun diye maçlara gelmeyen taraftar! Omuz ver bu davaya, al biletini gel maça. Biz bu ülkenin en büyük taraftarıyız” ifadelerine yer verildi.
 
Duygusal açıklama
Geçtiğimiz gün tesislere gelerek hem futbolculara hem teknik kadroya hem de yönetime moral veren Eskişehir Taraftarlar Birliği (ETB) üyeleri, yazılı açıklama yaparak şehre seslendi. Üyeler, Es Es’e gönül verenleri Pazar akşamı oynanacak Pazarspor maçına çağırdı. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Babalarımızdan amcalarımızdan dayılarımızdan abilerimizden dinlemiştik; Anadolu ihtilalini, İstanbul dukalığına nasıl başkaldırdığımızı, İstanbul saltanatını nasıl salladığımızı... Son maçta kaçan şampiyonlukları sanki kendimiz yaşamış gibi gözyaşı dökmüştük yıllarca ve en son bizlerde gözyaşlarımızı bıraktık Antalya'da! Radyo kayıtlarından dinlerken Sevilla maçını her golünde ayağa fırlamış ağabeylerimizin gözyaşlarıyla hüzünlenmiştik. Bir efsaneydi bize anlatılan, Anadolu’nun ilki, öncüsü, yıldızı, ama yarım kalmışı...
 
Neler yapılmadı ki
Mezarına Eskişehirspor yazdıran hocalarımız oldu bizim. Deplasmana gitmek için evinin kiremitlerini satan sevdalılarımız. Evlendiği gece deplasmana giden abilerimiz anlattı Siyah-Kırmızı aşk yüzünden eşlerini nasıl terk ettiklerini. Oynanmayan maça bilet alanlarımız oldu. Gözleri görmeyen evladına sahada aşkını anlatan babalarımız oldu. Bu bir takımdan çok daha fazlasıydı bizler için.
 
Hiç küsmüyoruz
Efsane yılları yaşayamayan bizler yeni bir destanın yazılışına tanık oluyorduk. Ancak çeşitli ayak oyunlarıyla Anadolu Yıldızının şahlanması engellendi. Ama bizleri unuttular. Her şeye rağmen vazgeçmeden inandığımız yolda dimdik durduk ve işte bu arma sevdalıları sayesinde hala armamız yaşıyor. Her deplasman daha gür sesle bağırarak "Bunlar hiç mi küsmüyor, vazgeçmiyor" dedirtenler olarak artık tüm görev sadece taraftara düştü. Türkiye'de destan yazan tribünlerimizle beraber Şimdi sahadaki arkadaşlarımız yeni bir destan yazıyor. Vazgeçmeden arkalarında duran koca bir şehir için oynuyorlar. Bu armanın ağırlığını bilerek oynuyorlar, kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenildiğini bilerek oynuyorlar ve karda kışta, onca soğuğa, yağmura, çamura hatta stada alınmayıp dışarda kalacağını bilerek aldırmadan peşlerinden gelen sevdalıları için oynuyorlar. Artık hep beraber direniyoruz!
 
Tekrar yazmaya başladık
Bizler de yarım kalan efsanenin yarım kalan satırlarını tekrar yazmaya başladık. Evlatlarımıza torunlarımıza anlatmak için, ihtilali tamamlamak için peşindeyiz. Pazar günü hınca hınç dolduralım tribünleri... Pandeminin bizi durduramayacağını gösterelim cümle aleme, zaten kim bizi durdurabildi ki! Haykıralım sevdamızı. Destek verelim bu şanlı armaya. Cümle aleme gösterelim bu camianın kenetlendiğinde neler yapabileceğini. Yeniden siyah kırmızı olsun bu şehir.
 
Güçlenerek kalkıyoruz
Ey bu renklere ömrünü adamış gönüldaşım! Ey bu armaya gönül veren ama birçok sıkıntıya haksızlığa karşı haklı olarak tepki olsun diye maçlara gelmeyen taraftar! Omuz ver bu davaya, al biletini gel maça. Biz bu ülkenin en büyük taraftarıyız. Biraz değil çok yorulduk ama vazgeçmek bize yakışmaz. Her yenilgiden daha da güçlenerek kalkan bu şehre yakışanı yapmak boynumuzun borcu. Çünkü sahada bizim kentin çocukları var. Bizim mahallenin, bizim semtin çocukları, bizim tribünün çocukları.
 
Yeniden diriliyoruz
Bu pazar yeniden diriliyoruz yeniden yeri göğü sarsıyoruz. Her türlü Bizans oyununa rağmen, silinen puanlarımıza verilmeyen kartlarımıza rağmen! Yarım kalan bir destanın yeni sayfalarının ilk satırlarını yazıyoruz. Gel bu hikayede sen de ol, bu davaya omuz ver” ifadeleri kullanıldı.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
pompeo 24 Eylül 2021 15:03

Gözyaslarini Antalyalarda birakmismis da ... o mesaleleri attirmasaydin .. takimi disiplin icinde desteklettirseydin .. süperligdeydik simdi... o mesaleler neden atildi? .. Kulübü batiran pancarcinin ... fidan paralarini alip giden laylaylomcunun yanindan hic ama hic ayrilmadin ... sen neyin baskanisin böyle ? ... bizi sen ve seni basimiza musallat eden aabilerin durdurdu ... keske bu hikayede artik sen olmasaydin ..

0 16 Cevap Yaz
Zippo 24 Eylül 2021 15:01

Parisli berber

0 14 Cevap Yaz
Kıllanan adam 24 Eylül 2021 11:57

ETB deplasmana taraftar götürmek için bu açıklamayı yapmadıysa bende bişey bilmiyorum

0 15 Cevap Yaz
İsmail

Bu sene deplasman yasak

0 0
ESES 1965 24 Eylül 2021 11:56

Neler yapılmadı ki makalesinde belirtilen konular tam Mesutlar, Ünallar ve Diriler için yazılmış. Bu halkın alın teri olan maddi yardım paralarıyla buharlaşan paraların, Paris gece turlarının, deplasman giderlerinin ve şehrimizde yapılan eğlencelerin vebalini nasıl ödeyeceksiniz. Saygısızlar, çıkarcılar YETER ARTIK düşün bu halkın sırtından.

0 16 Cevap Yaz
Kızılcıklı Tayfa 24 Eylül 2021 10:36

Berber varsa ben yokum

0 18 Cevap Yaz
ahmet 24 Eylül 2021 09:57

Sayın diri öncelikle şu küfür sorununa bir cözüm bulun yoksa her hafta ceza yemekten kurtulamayacağız

3 9 Cevap Yaz
pompeo

oturaklarin üstünde ziplama sorunu cözülemedi .. küfür sorunu da cözülemez galiba ..

0 8
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat