alexa
Eskişehir Keskin Grup

Eskişehirspor PFDK'ya sevk edildi!

Videoyu Aç Eskişehirspor PFDK'ya sevk edildi!
A
a

Federasyon'dan Eskişehirspor'u şaşkına çeviren haber... Gerekçesi ise...

Eskişehirspor, Karabük'te Karabükspor'u 4-0 mağlup ettiği karşılaşmada büyük bir centilmenlik örneği göstermiş, Karabükspor sakatlık yüzünden 10 kişi kalınca, Fuat Çapa da bir oyuncusunu saha kenarına alarak eşitliği sağlamıştı.
Karşılaşmanın bitiminde de Eskişehirspor taraftarı, Karabüksporlu futbolcuları tribüne çağırıp, "Karabükspor büyüktür, büyük kalacak" şeklinde tezahüratta bulunmuştu.
Sahada tüm bunlar yaşanmışken, Eskişehirspor camiasını şok eden haber Türkiye Futbol Federasyonu'ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre, Eskişehirspor Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Sevkin gerekçesi ise "saha olayları" olarak gösterildi.
Sahada izleyicilerin gözüne takılan herhangi bir taşkınlık yaşanmamışken, TFF gözlemcisinin neye dayanarak Eskişehirspor'un PFDK'ya sevkini istediği henüz netlik kazanmadı.
Şimdi Eskişehirspor PFDK'dan çıkacak olan kararı bekliyor...

Kimsenin görmediği "saha olayları" neler?

İşte konuyla ilgili yapılan açıklama:
"ESKİŞEHİRSPOR Kulübü'nün 09.02.2019 tarihinde oynanan KARDEMİR KARABÜKSPOR-ESKİŞEHİRSPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

 
Kaynak : Anadolugazetesi.com
1000
icon
Recep Tayyip 14 Şubat 2019 00:24

Eskişehirspor'un üstüne her türlü baskıyı kuruyorlar böylece siyasi olarak diz çöktürmeyi amaçlıyorlar.

0 0 Cevap Yaz
bilek26 13 Şubat 2019 14:45

denizlili taraftarlkar bu hafta bol bol küfür etmiş ama pfdk ya sevk yok!!!!!

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat