alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirspor gönüllerden düştü!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor gönüllerden düştü!
A
a

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören kongrede veda konuşması yaptı. Akgören, “Adımız hıdır elimizden gelen budur. Kimseye şampiyonluk sözü vermedik. Sportif başarısızlık durumu bu hale getirdi. Hakkınızı helal edin” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Akgören, “2019 yılında bu kulübe çökülmeye çalışıldı. Ben ona izin vermedim. O zaman o kişileri kongre salonundan taraftarımız attı. O gün çok zor günlerdi. Herkesin desteğiyle salonda liste yaptık. 19 ay geçti basından duydunuz mu kulüpte yemek çıkmıyor diye. İşte bu halde almıştık kulübü. 19 ayda büyük zorluk çektik. Kulübün 1 lira geliri yok. Hepsi temlikli.  Bu kulübü kimseye muhtaç etmedik. Her kulüp düşebiliriz. Ne ilk kez düştük ne de son kez. Önemli olan gönülden düşmeyelim. Eskişehirspor gönüllerden düştü” dedi.

Kayyum demek kapanma demek
“Kayyuma kalmak demek kulübün kapanmasının başlaması demek” diyen Akgören, “Vali gelecek borçları ödeyecek diye bir şey yok. Allah korusun kulübümüz böyle bir duruma düşmesin. Korona belasıyla daha zor duruma düştük. Göreve geldiğimizde altyapıdan yetişen futbolcularımıza çok güvendik. Geçen sezon Altınordu galibiyetiyle bu takım düşmez dedim. Ama nazar değdi ve takım düştü. Geldiğimiz nokta bu. Her hafta yenilen bir takımın başkanı olmak dünyanın en zor şeyidir. Allah düşmanıma vermesin” dedi.

Kaplıcayı alacaktık
Akgören şimdiye kadar açıklamadığı ancak hayata geçiremediği projeyi de açıkladı. Akgören, “Yapmak istediğimiz kampanya kaplıca devr-e mülk kampanyasıydı. Kızılinler mevkiisinde çok değerli bir su tespit edilmiş. Biz burası için projeler hazırladık. Bakanlıklara gittik ama sürekli aksilikler çıktı. Elazığ’da deprem yaşadık. Bir türlü Çevre ve Şehircilik bakanıyla görüşemedik. Ama bu projeyi isteyen her yönetime şartsız koşulsuz vereceğim” dedi.  

Valimiz bana bırakın dedi
Kulübün aylık gelire ihtiyacının olduğunu söyleyen Akgören, “Altyapı tesisimizi yıktık. Müthiş bir proje hazırladık. Valimiz Erol Ayyıldız bu projeyi bana bırak dedi. Kendisi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile yapacağını söyledi. Altyapı tesislerinde iki halı saha yapılacak. Es Es orada aylık 200 bin lira kazanabilir. Kanlıkavak’ta ki tesisleri almaya çalıştık olmadı. Bu kulüp yaşayacaksa aylık 500 bin liralık bir geliri bulmak zorunda. Aksi takdirde her yönetim bizim gibi sıkıntı yaşayacak” ifadelerini kullandı.

Helallik istedi
Camiadan helallik isteyen Akgören, “Keşke bu şehirde 10 tane daha Firuzan Kanatlı olsa. Eskişehirspor’a 19 ayda 16 milyon para bulduk. 20 milyon liralık borcumuz ödendi. Kapattığımız dosyalar ve indirimlerle 45 milyon bir kaynak sağlamış oldu. Bizim adımız hıdır, elimizden gelen budur. Eskişehirspor sahipsiz kalmamalı. Sportif başarısızlıklara rağmen bize sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Biz hakkımızı helal ediyoruz. Camiamız da bize hakkını helal etsin. Vicdanım rahat, alnım açık, başım dik bir şekilde ayrılıyorum. Eskişehirspor’a başarılar diliyorum” dedi.
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
esesliii 17 Haziran 2021 16:19

seversiniz sevmezsiniz takımı eski günlerine döndürecek tek kişi Halil ÜNAL Başkan.

1 0 Cevap Yaz
........................ 13 Haziran 2021 13:15

Suç ve ceza

0 0 Cevap Yaz
Kadir 12 Haziran 2021 13:24

EsEs sin paradan öte adam gibi yönetilere ihtiyacı vardı.Çıkaramadı.

0 3 Cevap Yaz
2626 12 Haziran 2021 13:20

EsEs lier için felaket yılları.EsEs böyle olmasını çok isteyenler amaçlarına ulaştılar.Kına yaksınlar.Onlar kendilerini iyi bilirler.

2 2 Cevap Yaz
Para, para, para... 12 Haziran 2021 12:41

Uğruna ahlakın, sevginin ve gönüllerin feda edildiği icad. Bazıları ESES sevdamız üzerinden bol paralar kazandı! (ölene kadar!) Teşekkürler ESES, her maçını 40 yıldır izledim, sayende dün italya milli maçını bile izlemedim! Oysaki galip gelene milyon euro lar vereceklerdi! kaybetmişler!

0 1 Cevap Yaz
Şimdimi yazılır bu.... Yediler... 12 Haziran 2021 12:17

(Bugün mü yazman aklına geldi basın, YAYINLAMAZSINIZ) Hayatımdan kesitler, Gençlerbirliği kupa finali 5-0, BJK ilk yarı 0-2 önde, ikinci yarı 3-2, gözlerimle izledim,..... Bu klübün sırtından yıllarca yediniz be, gönül mü kaldı.

0 5 Cevap Yaz
Mehmet 12 Haziran 2021 11:59

İçimizde es-es sevgisi mi bıraktınız bütün Türkiye ye rezil etniz madem basaramayacaktin niye geldin bizi dibe vurdurdun

0 5 Cevap Yaz
Mahmudiyeli 12 Haziran 2021 11:09

Helal olsun başkan keşke gitmeseydin şimdi daha kötü günler bizleri bekliyor istifa diyenler şimdi daha mutludurlar umarim

6 0 Cevap Yaz
Ziya 12 Haziran 2021 10:41

Yolun açık olsun başkan

5 0 Cevap Yaz
osman metin 12 Haziran 2021 10:04

Eski başkanlar ve yöneticiler kongrede yokdu.Hep birlikte el verselerdi Akgören devam edebilirdi.

4 1 Cevap Yaz
ESESLİ 12 Haziran 2021 09:43

KULÜP ŞİRKETLEŞMELİ HESAP VEREBİLMELİ HEDEFİ OLAN BİRİSİ GELSİN.YOKSA İŞİMİZ ZOR.

0 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat