alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirspor’dan çirkin sözlere jet yanıt!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor’dan çirkin sözlere jet yanıt!
A
a

Trabzonspor’un dünkü 46. Olağan Genel Kurulu’nda gündem bir süre imza ve Eskişehirspor’du. Genel Kurul’da Eskişehirspor için sarf edilen sözlere kulüpten yanıt gecikmedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Divan Kurulu Başkanı Ahmet Metin Genç ve Kongre Üyesi İbrahim Ertürk Eskişehirspor’un transfer yasağını kaldırmak için istediği imzaya değindi. Trabzonspor Divan Genel Kurulu Başkanı Ahmet Metin Genç, “Fenerbahçe’nin şikeci bir kulüp olduğunu, şike yaptığını bir kez daha haykırıyorum. O mücadele bitmez, bitmeyecektir. Eskişehirspor’da yaptıklarına bir baksın, Trabzonspor onlara imza veremez. Sadece Eskişehirspor’dan değil, hakkımızı alana mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

“Üzerinizde hakkım olsun”
Karadeniz ekibinde Kongre Üyesi İbrahim Ertürk, “Bazılarını rahatsız edeceğim için kulağa değil göze hitap etmek istiyorum... Eskişehirspor’a imza verirseniz üzerinizde hakkım olsun” ifadelerini kullandı. Eskişehirspor yönetimi birçok kişiyi devreye soksa da Trabzonspor’da henüz transferin açılması konusunda imza alamadı. Bordo-Mavili kulüp Erkan Zengin transferinden kalan 3 milyon 264 bin 985 TL’yi istiyor. Sosyal medyada birçok Trabzonspor taraftarı da imza verilirse büyük tepki göstereceklerini belirtiyor. Bu sorunun nasıl çözüleceği belirsizliğini koruyor.

“310 bin Euro’yu ödeyin”
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise, “2010-11 sezonu Eskişehirspor meselesi var. Bu kulüp, bu takım şampiyonlukları kaybettiği zaman hayatta olanların değil, canlarını kaybedenlerin haklarını kim kime helal edecek. Trabzonspor Kulübü’yle alakalı olarak bir takım tasarrufların içerisinde bulunan insanlar keserin ve sapın bir gün döneceğini bilerek tasarrufta bulunacaklar. Bu tür bir eylemin içerisinde bulunan bir kulüp 310 bin Euro’yu ödeyemiyorsa bu onların sorunu. Bunlarla ilgili olarak her taraftan aramayan kalmadı. Bu iş 310 bin Euro’luk alacak - verecek işi değildir, bu iş prensip işidir. O gün hayatını kaybeden Mustafa’nın davasıdır bu. Ahmet Ağaoğlu’nun davası değildir. Bu konuda tavrımız nettir” dedi.

Eskişehirspor’dan jet yanıt!
Trabzonspor’un dünkü Genel Kurulu’nda sarf edilen bu sözlere, Eskişehirspor kulübünden yanıt gecikmedi. Kulüp yayımladığı cevapta şu ifadelere yer verdi:

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu’nun, bugün Trabzonspor Olağan Genel Kurul’unda kulübümüzle ilgili yapmış olduğu açıklamaları üzülerek takip etmiş bulunmaktayız.
Camiaları karşı karşıya getirebilecek bu denli açıklamalardan kaçındığımız bir dönemde, bugün yapılan açıklamalar camiamızı derinden yaralamaktadır.
Öncelikle söz konusu edilen Trabzonspor taraftarı merhum Mustafa Çelik’in vefatı ile ilgili üzüntümüzü ve başsağlığı dileklerimizi bir kez daha dile getirir, tarihinde yaşadığı genç kayıplarla anılan bir kulüp olarak bu durumun sebebi olarak gösterilmeyi hiç bir şekilde kabul etmediğimizi belirtiriz.
Ayrıca, bahsi geçen 2010-2011 sezonu ile ilgili olarak tarafımızın şike, teşvik ya da FETÖ terör örgütü yakıştırması ile suçlanmasının da sadece kamuoyu nezdinde değil adalet önünde de mücadelesi verilmiş olup kulübümüzden bağımsız olarak yargılanan şahıslar yüce yargı önünde beraat etmişlerdir.
Son olarak, Trabzonspor Kulübü Başkanı’nın değinmiş olduğu borcumuzun silinmesini istediğimize yönelik sözlerinin kamuoyunda yanlış anlaşılmaması adına, böyle bir talebimizin asla olmadığının altını çizeriz. Futbol kulüplerinin de hakim olduğu üzere transfer yasağımızın kaldırabilmesi adına sadece tek dönemlik bir muvafakatname talebimiz olmuş, bu konuda devlet büyüklerimizin yanı sıra Eskişehir ve Trabzon şehrinde yaşayan bir çok büyüğümüz, dostumuz ve değerli iş adamlarımızdan destek ricamız bulunmuştur.
Divan Kurulu olarak, 56 yıllık şanlı bir tarihe sahip olan kulübümüzün zor günlerini atlatabilmesi adına yaptığımız çalışmaların devam edeceğini camiamıza, büyük taraftarımıza ve değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Ariman web reklam 2
1000
icon
lıeneker 3 Temmuz 2021 13:24

madem öyle trbzon ürünlerirni boykoy edin.ünal ve denizli den hesap sorun.

0 0 Cevap Yaz
es esli 2 Temmuz 2021 21:45

Mesut Halil Murat osman mustafa bizi bu duruma düşürdünüz Allah sizi

0 0 Cevap Yaz
Kaan 1 Temmuz 2021 15:35

Esas şikeci Trabzonspordur. Rizesporu şike yaparak düşürdüler.

3 8 Cevap Yaz
Fatih 1 Temmuz 2021 15:34

Trabzon batmıştı..Devlet bir gecede kurtardı.Şimdi başkanları densiz densiz konuşuyor.

2 8 Cevap Yaz
Kartal'lı 1 Temmuz 2021 12:13

Ben onlara kızmıyorum.Bu şehri bu duruma düşürenlere LANET OLSUN....

1 10 Cevap Yaz
Eses 1 Temmuz 2021 12:13

Sayın yöneticiler. Bu iş ilanla olmaz. Derhal TS yönetimi hakkında yargıya gidin.

3 7 Cevap Yaz
Kartal'lı 1 Temmuz 2021 12:11

Lafın yeri gelmişken bir de sorsaydınız Trabzonsporun milyarlarca borcunu bir gecede kim nasıl ödedi?

2 7 Cevap Yaz
gökhan çatal 1 Temmuz 2021 11:01

trabzonspor bu andan intibaren hiç bir eskişehir takımından iyilik beklemesin.unutmasınlar kış biter elbet gerekirse yeni takım kurulur ama trabzon elbet yine karşımıza gelir.

2 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat