alexa

Eskişehirspor'da sözün bittiği yer!

Videoyu Aç Eskişehirspor'da sözün bittiği yer!
A
a

Kulüp lisansı ve transfer tahtasını açmak için uğraşan Başkan Halil Ünal, tamamen tükendi. Eskişehirspor’da sözün bittiği yere gelindi. Kimsede para yok. Yapacak bir şey yok. Şampiyonluk parolası ile çıkılması planlanan lig maratonunda, kulübün kaderi bu hafta belli olacak.

Başkan Halil Ünal, yeni sezon öncesi transfer tahtasını açmak ve kulüp lisansı alabilmek için acil gerekli olan 15 Milyon lira maddi kaynağı bulamazsa, bu hafta sonuna kadar bir basın toplantısı düzenleyerek, kulübün içinde bulunduğu çıkmazı kamuoyu ile paylaşarak görevi bırakabilir.
 
TARAFTAR BEKLENTİ İÇİNDE
Eskişehirspor camiası, yeni sezon oluşturulan şampiyonluk kadrosuna yapılacak stoper, orta saha ve forvet transferini sabırsızlıkla beklerken, Eskişehirspor yönetimi ve özellikle Başkan Halil Ünal ise, kulübün kapısına kilit vurulmasına neden olacak çok büyük krizle boğuşmaya devam ediyor.

ACİL SORUN KULÜP LİSANSI
2018-2019 Sezonu öncesi TFF Kulüp Lisans Kurulundan Finansal Fair Play Talimatında aranan mali kriterlere uymadığı gerekçesi ile, Kulüp lisansı alamayan Eskişehirspor kulübü, bu lisansı alabilmek için TFF ve FİFA’da bulunan futbolcu ve teknik adam alacak dosyalarını yapılandırması veya bu isimlerden muvafakatneme alması gerekiyor.

İMZALAR TOPLANAMIYOR
Alınan bilgilere göre sadece TFF’de 52, FİFA’da ise 6 futbolcu, teknik adam ve menajere ait borç dosyası bulunan Eskişehirspor Kulübü’nde, Başkan Halil Ünal’ın birçok isimden imza aldığı, bazı isimlerin ise alacaklarının tamamı ödenmeden imza atmaya yanaşmadığı öğrenildi.

SORUNLU İSİMLER VAR
Kulübün Sportif direktörü İzzet Erdoğan ile yaptığımız görüşmede, Erdoğan bazı oyuncuların imza vermediğini doğrulayarak, “Başkanımız Halil Ünal, neredeyse sağlığından olacak bir şekilde gece gündüz uğraşarak bu sorunu çözmeye çalışıyor.
Maalesef bazı oyuncular imza vermeye yanaşmıyor. Alacaklarının tamamını isteyen ve bir kuruş indirim yapmayan isimler var.

HERŞEY LİSANSA BAĞLI
Bu sorun çözülemediği taktirde, kulüp olarak 2018-2019 Sezonu Kulüp lisansımızı alamayız. Tabi ki lisansı alamazsak, transfer tahtasını da açamayız.

KADER GÜNÜ 8 AĞUSTOS
Malum yeni sezon 12 Ağustos tarihinde başlayacak ve bizim bu sorunları 8 Ağustos’tan önce çözüp, yeni sezon takım kadrosunun lisanslarını çıkarmamız gerekiyor.

15 MİLYON LAZIM
Fakat bugün gelinen noktada, başkanımız ve yönetim kurulu maddi anlamda tamamen tükenmiş durumda. Kulüp lisansı ve transfer tahtasının açılması için 30 Milyon TL gibi bir para gerekiyor. Yapılacak pazarlıklar ve görüşmeler sonucu bunu 15 milyon liraya kadar düşürebileceğimize inanıyorum.

KİMSEDE PARA YOK
Fakat böyle bir para yok. Bugüne kadar elde ettiğimiz kaynaklar ile transferleri gerçekleştirip, peşinatları ödedik. Kulübün kısa vadede acil paraya ihtiyacı var. Uzun vadeli birtakım projeler var fakat, bu işimize yaramıyor” dedi.

ÜNAL İÇİN YOL AYRIMI
Erdoğan, kulübün içinde bulunduğu bu zor süreçten çıkması için, Başkan Halil Ünal’ın büyük çaba harcadığını, fakat artık onunda tükendiğini sözlerine ekleyerek, “Başkanımız hafta sonuna kadar bu sorunları çözemezse, yolun sonuna ve sözün bittiği yere gelir” dedi.

SORUN BU ÜÇ İSİM
Diğer taraftan alınan bilgilere göre kulüp lisansı için imza toplayan Başkan Halil Ünal’ın, üç eski futbolcudan imza alamadığı, bu isimlerin Berkay Tolga Dabanlı, Nadir Çiftçi ve Emre Güral olduğu öğrenildi.
 
1000
icon
Mustafa 2 Ağustos 2018 23:28

Bol keseden harca ondan sonra futbolcudan medet bekle Bütün takımlar aynı durumda futbolcuya bol keseden veriyorlar ondan sonrası hüsran bütün takımlar acilen alt yapıya önem vermeli kluplerin kurtuluşu alt yapıda

0 0 Cevap Yaz
BÜYÜK ALTAY 31 Temmuz 2018 09:11

İnşallah bir an önce eses sevdalısı durumu iyi olanlar destek olurlar

1 0 Cevap Yaz
Cuneyt 30 Temmuz 2018 20:14

Halil başkan anlıyorum durum kotu lakin durup durup gidiyorum imajı yaratmayin ya gidin kapansın klup yada lisans çıkmasa da direnelim kayacani niye gönderdin başkan böle durumlar varsa en azından transfere gerek yoktu

1 0 Cevap Yaz
Es es 30 Temmuz 2018 20:00

Para bitti ask bitti diyor baskan yiyecek para kalmamis anlasilan

0 3 Cevap Yaz
Zaferbey26 30 Temmuz 2018 18:58

Adam kombine alalım diye yazıyor bazı şeref yoksunları beğenmiyor sorun seyircide lafa gelince atıp tutuyorlar paraya gelince sesleri çıkmıyor kilit vursun lar zil takıp oynayan bir sürü şerefsiz çıkar,

2 0 Cevap Yaz
EsEs 30 Temmuz 2018 17:26

Herkes kombine alsın.

7 1 Cevap Yaz
Varol Ümit ULUDAĞ 30 Temmuz 2018 15:15

Kişi başı 50 TL olan kombineleri bitirelim. Esktra kişi başı 50 TL. daha verelim. Özellikle yıllarca bedavacılıkla maç izleyenler hadi buyurun bakalım. 100 - 150TL ile bir kiş batmaz ama ES-ES rahatlar. Bu şehir ilk etapda 15 - 20 milyonu gönüllü olarak toplar. Kiş başı 30 TL veya 50 TL bedelli özel maç da olabilir.

7 4 Cevap Yaz
Sinan Evliyaoğlu

Nerede bu eskişehirin o kodomanları paranın içinde yatanlarlar kumsan atıcı eti karakaya banlı kızıldağ tanap bilginogullari mks kms bektaş daha saymadigim bir çok milyon dolarlık firmalar nerde zaman dayanisma zamani herkes elini cebine soksun

5 5
İsmaili Engin 30 Temmuz 2018 14:16

Bu Emre Güral sezon ortasında kaçıp gitmedi mi?

5 6 Cevap Yaz
Birkan atasayar 30 Temmuz 2018 12:24

Halil Başkan pekala kendi servetindeki kulübe verebilir. Kulüp düze çıkınca yaptığı ödemeleri geri alır.

4 8 Cevap Yaz
sadık

bu yaşta bu zeka helal .

7 7
esesli 30 Temmuz 2018 10:32

buraya kadar gel yazık olur artık bir omuz verin gari

5 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat