alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirspor'da Şimşek'ten sert tepki!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor'da Şimşek'ten sert tepki!
A
a

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek, yetiştirme bedeli konusunda sorun çıkaran isimlere sert tepki gösterdi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yetiştirme bedeli konusunda yönetimle pazarlık yapılması ve araya tanıdık isimlerin sokulmasına tepki gösteren Başkan Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Kulübümüzden ister alt yapıdan ister üst yapıdan kim ayrılıyorsa kim nereye gidiyorsa TFF'nin belirlediği yetiştirme bedelini Eskişehirspor’a yatırır gider. Yetiştirme bedelinin pazarlığı olmaz. Lütfen ne beni ne de yönetim kurulu üyelerimizi bunun için aramayın” dedi.

Furkan Balaban’ın 1 Milyon 100 Bin ile 600 Bin TL arasındaki, Atilla Karaca’nın ise 110 Bin TL. yetiştirme bedeli konusunda yönetimle pazarlık yapması ve araya tanıdıkları sokması, Başkan Şimşek’i kızdırdı. Şimşek, “Kulübümüzden ister alt yapıdan ister üst yapıdan kim ayrılıyorsa kim nereye gidiyorsa TFF nin belirlediği yetiştirme bedelini Eskişehirspor’a yatırır gider” dedi.

BALABAN İSTEDİĞİ KULÜBE GİDEMİYOR
Alınan bilgilere göre Eskişehirspor yönetiminin geri dön teklifini kabul etmeyen Furkan Balaban’ın Süper lige gitmesi halinde 1 Milyon 100 bin TL., TFF 1. Lige gitmesi halinde ise 600 bin TL yetiştirme bedeli bulunuyor. Bazı kulüplerle transferi için görüşen Balaban’ın, kulüplerin yetiştirme bedelini ödemeye yanaşmadığı ve bu yüzden oyuncunun, yetiştirme bedeli için yönetimle pazarlığa girdiği ve bazı tanıdıkları araya soktuğu öğrenildi. 

GÜMÜŞHANEYE İMZA ATTI
Eskişehirspor Kulübünün geçmiş genel kurullarında adı başkanlık için anılan Levent Karaca’nın oğlu olan ve yönetimin kampa çağırmasına rağmen 3. lig takımlarından Gümüşhanespor’a imza atan Atilla Karaca’nın ise, 110 Bin TL. yetiştirme bedeli olduğu öğrenildi. Gümüşhanespor’un yetiştirme bedelini ödemeye yanaşmaması yüzünden, zor durumda kalan genç oyuncunun ve babasının da, yetiştirme bedeli konusunda yönetime yakın kişileri devreye soktuğu öğrenildi.

Balaban ve Karaca'ya yetiştirme bedeli engeli
Eskişehirspor ile yollarını ayıran fakat henüz kendine kulüp bulamayan Furkan Balaban, yüksek yetiştirme bedeli yüzünden, istediği kulübe gidemiyor.Ayrıca Siyah kırmızılı kulübün alt yapasından yetişen ve geçtiğimiz sezon 4 maçta forma giydikten sonra Gümüşhanespor’a giden Atilla Karaca da, yetiştirme bedeli yüzünden sıkıntıya düştü. 

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
es esli 12 Eylül 2021 08:11

Mesuthoscan Halil Ünal ada sert cik

0 0 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 3 Eylül 2021 18:55

Kulüpsüz kalsınlarda akılları başlarına gelsin ES-ES'e şekil olmaz olamaz işte o kadarrrrr.

0 3 Cevap Yaz
ahmet çam 3 Eylül 2021 15:28

bir ata sözü derki: parayı veren düdüğü çalar ver kardeşim parayı çal istediğin düdüğü

0 4 Cevap Yaz
başkan 3 Eylül 2021 13:48

başkan tşk ler son yıllarda duyduğum söz herkes bedelini ödesin. bjk ve diğer kulüplere beş kuruş alınmadan iyi oyuncular gitti vebali o günkü başkan ve yöneticiler. Bir hataları varsa cıkar inşallah.

0 5 Cevap Yaz
Ekici 3 Eylül 2021 12:37

YETİŞTİRME BEDELİİ O KÜLÜPLER ÖDEMİYORSA AMAÇLARI O FUTBOLCUYU TRANSFER ETMEK DEĞİLDİR. AMAÇLARI BAŞKADIR KENDİLERİNCE KURNAZLIK YAPIYORLAR EN HAFİF TABİRİYLE VERMEYİN SÖKE SÖKE ALIN.

0 16 Cevap Yaz
Osman 3 Eylül 2021 11:36

Eskişehirspor' un niçin 100'e yakın gol yiyip küme düştüğü şimdi daha net anlaşıldı..A takımda direkt oynayan 15 e yakın oyuncu sözleşmelerini uzatmadan çekip gitmelerinden belli oldu..

0 13 Cevap Yaz
Simitçi 3 Eylül 2021 10:09

Atilla Karaca'nın babası çok istiyorsa cebinden versin 110 bin TL'yi gitsin

0 26 Cevap Yaz
vat

geç kalındı, anlaştılar, cüzi miktarla yırttılar

0 2
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat