alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehirspor'da seçim öncesi can sıkan ayrıntı!

Videoyu Aç Eskişehirspor'da seçim öncesi can sıkan ayrıntı!
A
a

Eskişehirspor’da yarın yapılacak olan çarpıcı açıklamalarda bulundular Genel Kurul öncesi eski başkanlardan Halil Ünal, Mesut Hoşcan ile Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri camiaya seslendi. Üç isim genel kurul salonunda güçlü bir yönetimin oluşmasını istedi. En büyük sorun ise kimsenin yönetim girmek istememesi.

Eskişehirspor Kulübü yarın olağan seçimli ve mali genel kurul yapacak. Saat 15.00’te Hasan Polatkan Kültür Merkezinde (Migros Üstü) yapılacak olan kongrede Es Es yeni başkanını seçecek. Eğer yarınki kongrede çoğunluk sağlanmazsa kongre 30 Mayıs Perşembe gününe ertelenecek. Kongre öncesi Es Es’in eski başkanı Halil Ünal ve Mesut Hoşcan ile Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, TÜFAD’ın düzenlediği iftar yemeğinde konuştu. Üç isim genel kurul salonunda güçlü bir yönetimin oluşması gerektiğini belirtti.

Çoğunluk sağlanmayabilir

Eskişehirspor’da gözler yarın yapılacak olan kongreye çevrildi. Hem başkanlık seçiminin yapılacağı hem de mali tabloların açıklanacağı kongrede çoğunluğun sağlanamayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Kongre öncesi tek aday olan Osman Taş’ın yönetim oluşturma sıkıntısı yaşaması nedeniyle kulüpte belirsizlik hakim. Yarın yapılacak olan kongrenin 30 Mayıs Perşembe gününe ertelenmesi bekleniyor.

Kimse yönetime girmek istemiyor

Eskişehirspor Kulübü’nde yapılacak olan genel kurul öncesi aday olduğunu açıklayan Osman Taş çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Taş yaptığı açıklamada, “Birçok isim yönetime girmek istemiyor. Bu yüzden genel kurula kadar listenin hazırlanması zor gözüküyor. Amacım Perşembe gününe kadar yönetim listesini hazırlamak. Tabi ki kolay değil, kulübün içinde bulunduğu şartlar, birçok işadamını kulüpten uzak tutuyor. Fakat bu beni yıldırmayacak. Zoru seven biriyim. Aday olmakta kararlıyım” dedi.

Tüm şehir sorumlu

Halil Ünal, “Kongre kararına saygı duymak lazım. Önümüzdeki sürece bakarak değerlendirecek olursak, bütün şehir sorumlu. Kendi adıma sorumluluk hissediyorum tabi ki. Yeni sezonda hedefi şampiyonluk olan bir yönetim göreve geleceğine inanıyorum. Hedefsiz bir Eskişehirspor’u düşünmek söz konusu bile değil. Eskişehirspor’u layık olduğu Süper Lige ulaşması için yol neyse bunu denemeli. İyi bir ekip oluşması için şahsım adına gereken destek neyse vermeye hazırım. Bir kazaya uğradık, düştük, düşürüldük. Elimizde iyi bir kadro var. Transfer açılırsa, daha iyi oluruz” dedi.

Yönetimi itibarsızlaştırdılar

Mesut Hoşcan ise, “Öncelikle Kaan Ay’ı tebrik ediyorum. Zor şartlarda görev aldı. Takımın ligde kalmasını başardı. Genel kurul kararı almasını uygun görmedim. Devam etmesi gerekirdi. Maalesef teker yürürken, taş sokmakla ilgili çalışmalar var. Sosyal medyadaki itibarsızlaştırmaların doğru olduğuna inanmıyorum. Bazı şeyler düzeltilecekse buradan başlamak lazım. Genel kurul perşembe günü ve çoğunluk sağlanır mı bilmiyorum. Kısa zaman içinde bu konuyla ilgili arayanlar var. İnşallah bu kongrede güzel bir birliktelik olur, iyi bir yönetim oluşur. Şehrin seçilecek yönetime destek vermesi gerekiyor” dedi.

Zor görünüyor

Murat Diri, “Genel kurul sürecine girdik. Önümüzdeki günlerde başka aday çıkmazsa, Osman Taş başkanlığa aday olduğunu beyan etti. Genel kurulun perşembe günü olması, kulübün menfaatlerine uygun değil. Hafta sonu 19 Mayıs’ta olmasını istedik olmadı. Lig bitti, Fuat hoca gitti. Bu ay sonunda bazı futbolcular serbest kalacak. Sözleşmesi sona eren oyuncular var. Kimi oyuncuların başka takımlarla anlaştığı söyleniyor. İlk genel kurulda güçlü bir yönetimle çıkmak isterdik fakat tarihe ve koşullara bakılırsa zor gibi gözüküyor. Bu sezon ligde kaldık ve hedef bu olmamalı. Yeni sezona güçlü bir yönetimle yola çıkmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon
Eses 23 Mayıs 2019 13:25

külübün sonu geldi Halil ve mesut sayesinde

0 1 Cevap Yaz
ORHAN 23 Mayıs 2019 09:22

Murat Diri ne derse o oluyor. Artık kulübü o yönetiyor. Başkanlık Murat Diri den geçiyor. Hayırlısııııııı

0 2 Cevap Yaz
serdar 22 Mayıs 2019 17:55

Halil Ünal ve Mesut Hoşcan el ele verip bu takımı süper lige çıkarın bu hale siz soktunuz siz çıkartın ama amigo falan filan isimleri katmadan

1 0 Cevap Yaz
escemes 22 Mayıs 2019 16:08

yaw konuşanlara bak.nerden baksan elinde kalır.yazık .....

0 2 Cevap Yaz
Kartallı ESES 22 Mayıs 2019 12:11

Eskişehir'in en itibarlı üç insanı ! : 1. Halil ÜNAL 2. Mesut HOŞCAN 3. Murat DİRİ

0 5 Cevap Yaz
memduh arı 22 Mayıs 2019 11:24

acaba neden yönetim oluşturulamıyor? seçime gidilmeli diyen sen değil miydin murat diri? çık başkalnlığa aday ol o zaman şimdi.

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat