alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirspor cezalara ES TV’nin görüntüleriyle itiraz edecek!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor cezalara ES TV’nin görüntüleriyle itiraz edecek!
A
a

Eskişehirspor’un Urfaspor ile oynanan maçında kırmızı kart gören Tolga Yakut’a dör, Hasan Ulaş ise 1 maç ceza verildi. Başkan Mehmet Şimşek, PFDK’ya ES TV’den alınacak görüntülerle itiraz edileceğini söyledi. Şimşek, ES TV’ye bir kez daha teşekkür ederek, “İyi ki maç yayını var yoksa kime ne anlatacaktık” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TFF 2. Lig Beyaz Grup ikinci hafta mücadelesinde geçtiğimiz hafta Eskişehirspor evinde Şanlıurfaspor'u konuk etti. Tolga Yakut ve Hasan Ulaş Uygur'un kırmızı kart gördüğü ve Siyah-Kırmızılı takımın 9 kişi ile tamamladığı karşılaşmanın ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan (PFDK) Eskişehirspor'a ceza yağdı. Tolga Yakut’a 6 bin TL artı dört maç, yine kırmızı kart gören Hasan Ulaş Uygur’a ise 3 bin TL artı bir maç ceza verildi. Kulübe kesilen toplam para cezası 19 bin 900 TL oldu.

Ağır cezalar
PFDK’nın verdiği cezalar sonrası Mehmet Şimşek başkanlığındaki Eskişehirspor yönetimi harekete geçti. Yönetim, 4 maç ceza verilen Tolga Yakut için tahkim kuruluna maçın görüntüleriyle birlikte itirazda bulundu. Başkan Şimşek, “ES TV’ye teşekkür ediyorum. İyi ki maç yayını var. Yoksa kime ne anlatacaktık” dedi.

Görüntülerle itiraz
Gördüğü kırmızı kart yüzünden 1 maç cezalan fakat maçın hakemine hakareti nedeniyle 3 maç daha olmak üzere toplam 4 maç ceza verilen Tolga, tahkim kuruluna itirazda bulunan yönetim, kırmızı kart görülen pozisyonun görüntülerini de dosyaya ekledi.

ES TV’nin farkı
Konuyla Esgroup Spor Servisi’ne konuşan Başkan Şimşek, “Öncelikle ES TV’ye teşekkür ediyorum. Bu sezon maçlarımızı yayınlaması bizim için büyük şans. Tolga’nın kırmızı kart gördüğü pozisyon ve yaşanan olaylarla ilgili görüntüleri ES TV’den alarak itiraz dosyamıza ekledik. Bu görüntüler olmazsa kime ne anlatacaktık. Umarım tahkim kurulu bu görüntüler sonrası sağlıklı bir karar vererek cezayı düşürür” dedi.
Kaynak : Ahmet Deniz Canoruç / Anadolu Gazetesi
Ariman web reklam 2
1000
icon
Mehmet 19 Eylül 2021 13:09

Bir mesaj sorununu cozemediniz nasıl bir mesaj uygulaması bu

0 2 Cevap Yaz
Taci 19 Eylül 2021 08:46

Tff hiç ama hiç inanmıyoruz.Bazı kuluplere hizmet ediyorlar.Kendi başlarına karar alamıyorlar.

0 4 Cevap Yaz
Tahir 18 Eylül 2021 16:40

Aynı cezaları Ağlak Ts,Cincon.Feneve verebiliyorlar mı..İstifa ettirirler.

0 10 Cevap Yaz
Kaan 18 Eylül 2021 16:36

Ceza verenler piyon..Hizmet ettikleri başka. EsEs süper ligden de düşürüldü.Kendi düşmedi.

1 10 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 18 Eylül 2021 11:36

Satılmış tff bu göruntülerede inanmazlar.Hayal ürünü derler.😠😡

0 10 Cevap Yaz
Sincap 18 Eylül 2021 10:15

Bugüne kadar hangi görüntüye bakarak cezalar iptal oldu veya azaltıldı?

1 9 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat