alexa
Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Eskişehirspor bu durumu hak etmiyor

Videoyu Aç Eskişehirspor bu durumu hak etmiyor
A
a

Geçmiş dönemlerde forma giyen oyuncularının, alacakları için açtıkları davalar nedeniyle yeni transferlerine lisans çıkartamayan Spor Toto 1. Lig ekibi Eskişehirspor'da yönetim kurulu, sorunun aşılması için çaba sarf ediyor.

Halil Ünal başkanlığındaki siyah-kırmızılı kulübün yönetim kurulu, 13 futbolcuyla sözleşme imzaladı. Siyah-kırmızılılar, yeni teknik direktörü Fuat Çapa'nın raporu doğrultusunda sezon başında yerli ve yabancı futbolcuları kadroya dahil etmesine karşın, geçmiş dönemden gelen borçlar nedeniyle bu isimlere henüz lisans çıkartamadı.

Eski futbolcularına olan borcunu ödemek için çıkış yolu arayan yönetim, Eskişehirspor'u ayakta tutmak için "Hayata bir es ver, Eskişehirspor'a nefes ver" sloganıyla "26'da 26" projesini başlattı. Futbolcuların alacaklarının ödenmesinin planlandığı projede beklenen sonuç henüz çıkmadı.

Eskişehirspor'un borcu bulunan futbolcularla, görüşerek anlaşma yolu arayan Halil Ünal başkanlığındaki yönetim kurulu, olumlu bir sonuç elde edip, 53 yıllık maziye sahip takımda işleri yoluna koymak için çalışmaları sürdürüyor. 

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde dün bir araya gelen futbolcular da geçmiş dönemlerde forma giyen oyuncularının, alacakları için açtıkları davalar nedeniyle lisanslarının çıkarılamamasını protesto etmek amacıyla dün akşam antrenmana çıkmama kararı aldı. Siyah-kırmızılı taraftarın da destek verdiği futbolcular, kulüpten ayrılma aşamasına geldi.

 

"Para bulmaya çalışıyoruz"

Kulübün başkan yardımcısı İlhan Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'u içinde bulunduğu zor durumdan çıkartmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Geçmiş dönemden kalan borçları kapatmak için mali kaynak sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

"Şu anda hiçbir şey belli değil. Para arıyoruz. Geçmiş dönemden kalan, borçlu olduğumuz 52 dosyayı çözmeye çalıştık. Bunların bir kısmını ikna ettik. Eskişehirspor bu durumu hak etmiyor. Çalışmalar devam ediyor. Kulüp başkanımız Halil Ünal gece gündüz demeden yemeden içmeden sorunu çözmeye çalışıyor. Para bulmaya çalışıyoruz herkese telefon ediyoruz. Transfer ettiğimiz ancak resmi sözleşme imzalayamadığımız futbolcularımız bugüne kadar çok özverili davrandı. Onlara da çok teşekkür ediyoruz."
 

Kaynak : AA
1000
icon
Oğuzhan 29 Ağustos 2018 16:36

Dosyalarda sizin olsun Kim ne yaptıysa yazıklar olsun.Kulubü dilenciye çevirdiniz.Şeref ve haysiyet ayaklar altında.Yönetmesini beceremediniz.Bari adam gibi kapatın.Daha fazla rezil etmeyin.

1 1 Cevap Yaz
Es 29 Ağustos 2018 12:53

Vurun kapıya kilidi yeter artıkkk dayanamıyoruz. Rezil olduk.Hem Türkiye ‘ye hem de dünya ülkelerine. Bir efsaneyi Yok ediyorsunuz. Var olma mücadelesi veriyor camia Kulübü bu duruma getirenlere yazıklar olsun.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Ahmet Ataç
Final Akademi Okulları
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel