alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehirspor altyapısı gümbür gümbür geliyor

Videoyu Aç Eskişehirspor altyapısı gümbür gümbür geliyor
A
a

Eskişehirspor’un Altyapı Koordinatörü Serdal Eroy, ES TV’de yayınlanan 90+3 Programı’na konuk oldu. Eroy yaptığı açıklamada, “Eskişehirspor altyapısı yeni bir devrim yapma eşiğine geldi. Bize inanın bize güvenin ve destek olun. Eskişehirspor modelini hepimiz yaratalım, altyapı gümbür gümbür geliyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehirspor haberleri

ES TV’ye konuşan Eroy şunları söyledi; “Geçen sezon Osman Taş döneminde yeniden altyapı koordinatörlüğüne geldim. Daha önce 5 yıl yapmıştım bu görevi. Geldiğimizde bazı yanlış olan şeyleri yıktık. Veliye ve futbolcuya dayalı olan düzeni yıktık. Antrenörlerin çok yer değiştirmesini bitirdik. İlk senemizde çok çalıştık ve zorlandık. Osman Taş’ın vaat ettiği paralar olmadığı için lig başlamadan sıkıntılar başladı. Lig başlamadan önce -9 puanla başlamak çok zor bir döneme girdik.”

Futbolcularda baskı oldu
“Fuat Çapa’dan sonra Coşkun Demirbakan göreve geldi. Coşkun hoca kendisine düşen görevi yaptı ve takımı bir yerlere kadar getirdi. Daha sonra futbolcuların paraları ödenmediği için düşüş başladı. Ardından Mustafa Özer takımın başına getirildi. Özer yönetiminde alınan galibiyetlerin ardından beklentiler arttı. Futbolcuların üzerinde bir baskı oluştu ve düşüşler başladı.”

Özer’in programı yaramadı
“Geçtiğimiz sezonun devre arasında biz 6 futbolcumuzu profesyonel yaptık. Fenerbahçe, Malatya, Göztepe, Kayseri altyapıdaki oyuncularımıza talip oldular. Hatta bir oyuncumuz Fenerbahçe ile anlaştı. Hatta yönetimde anlaştı ama benim ve futbolcunun annesinin ısrarıyla bu çocuğumuzu Eskişehirspor’da bıraktık. Ama bu futbolcularımız hazır olmadan A takıma yükseldi. Demek ki Mustafa Özer’in antrenman programı bu çocuklara yaramadı. Çünkü Mustafa Özer, milli takımlarda seçicilik yaptı ve antrenörlük yapmadı. Daha çok büyük takımlarda çalıştı.”

Biz artık genç değiliz
“Biz artık genç takım değiliz. Şimdi biz Bursaspor ile kıyaslanıyoruz. Bursaspor’un şu an kadrosunda yer alan genç oyuncular bizim gibi U-17 takımından gelmedi. Bursaspor bu oyuncuları geçtiğimiz yıllarda kiralamıştı. Pilot takımlarında forma giymişti. Bizim camiada futbolcuyu bir anda göklere çıkartıyorlar sonra bir anda yere bırakıyorlar. Eskişehirspor’un bu sezon ki futbol takımı bu ligde son maça kadar düşmemeye oynayacak ve bunun için mücadele edecek bir ekip.”

Var müthiş dokunuşlar yaptı
“İlhan Var gelir gelmez takıma müthiş dokunuşlar yaptı. Daha önce rakip kaleye gidemeyen ve şut çekemeyen takım, Bandırma gibi bir takıma başa baş oynaması ve pozisyonlara girmesi hatta galibiyeti kaçırması çok önemli. Futbolcuların moral ve motivasyonunu yükseltti. İlhan hoca gelir gelmez altyapı oyuncularını izledi. Öne çıkan futbolcularla ilgili bir havuz oluşturdu ve burada bu futbolcuların gelişimini sağlayacaklarını söyledi. Biz bunu Mustafa Özer’e defalarca söyledik. Özer’e 2-3 tane yardımcın var bu altyapı oyuncularına antrenman yaptır dedik. Geçen sezon çok şeylerle uğraştık. Babasının parasıyla profesyonel olmuş oyuncular dahi kulüp içinde vardı. Bunlarla da uğraştık.”

4-5 seneyi götürür altyapı
“Ben inanıyorum bu takıma. İlk yarıyı 12-13 puanla kapatırsak bu takım küme düşmez. Eskişehirspor’un altyapısı olmasaydı şimdi Karabük, Mersin gibi olurdu. İnsanlar bizi eleştirirken bunları göz önünde bulundursun. Altyapıdaki antrenör arkadaşlarım geçen sezon 2-3 maaşla çalıştılar ama altyapıyı bırakıp gitmediler. Bu sezon ise verilen sözler tutuldu hiçbir sıkıntımız yok. Eskişehirspor altyapısı yeniden devrim yapmaya çok yaklaşmış durumda. Çocuklarını bizden önce Göztepe’ye, Altınordu’ya götüren veliler çocuklarını tekrar bize getirmeye başladı. 4-5 seneyi götürecek bir altyapı var elimizde.”

Bu arma asla düşmez
“Biz ne Altınordu ne Ajax modelini çıkartacağız. Biz Eskişehirspor modeli yaratacağız. Biz bunu yapmak zorundayız. Eskişehirspor düşer kalkar, ama bu arma asla düşmez. Eskişehir Futbol kulübü gibi maceralara gerek yok. Eskişehirspor halk takımıdır. Eskişehir halkı yeni kurulan bir takıma destek vermez. Yönetimine teşekkür ediyorum. Kulübü sahipsiz bırakmadılar. Yönetim Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Eskişehirspor Kulüp gibi yönetilmeye başlandı. Bu bayrak hala dalgalanıyor ve bu kulübe hala talip olmaya niyet oluşuyorsa Akgören ve yönetiminin sayesindedir.”

Avrupa’ya oyuncu göreceğiz
“Eskişehirspor’un bu sezon 1 futbolcusu Avrupa’ya gitti. Metehan’ın ardından önümüzdeki senelerde 2 tane daha oyuncu Avrupa’ya gidecek. Ben buna inanıyorum. Geçen seneki antrenör grubunu bozmadık. Şimdi iyi durumdayız. Bir istediğimiz olduğunda yönetim hemen ilgileniyor. Antrenörlerimiz çok çalışıyor. Sabahtan akşama kadar altyapıda görev yapan antrenörlerimiz var. Orhan Kamacı hocamız hem BESYO mezunu hem de eski futbolcu. Yasin Söğüt tekrar geri döndü onun yaptıklarını zaten herkes biliyor. Serkan Özdemir adamın işi gücü futbol. Tayfun hocamız ve Aytaç Hokkaömeroğlu hocamız var. Hepsi çok iyi çalışıyor. Kaleci antrenörlerimiz Serkan ve Burak hocamız da çok iyi çalışıyor.”

80-90 oyuncu listede
“Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve kulübümüzün iş birliği ile bir turnuva düzenleniyor. Minik Şimşekler turnuvası bu. Şimdiden 80-90 tane minik oyuncuyu listemize yazdık. Milli Eğitim Müdürümüz bize çok destek oluyor. Eskişehir amatör takımlarıyla birlikte bir toplantı yapacağız. Pandemi nedeniyle şu an hiçbir amatör takım sezona başlayamadı. Biz sadece Eskişehir’de yaşayan çocuklardan oluşacak bir model yaratacağız. Anadolu Üniversitesi, Eskişehirspor ve Odunpazarı Belediyesi ile elit takımlar oluşturacağız.”

Belediyeler sayesinde gidiyoruz
“Belediyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bize her konuda yardımcı oluyorlar. Her gün Büyükşehir Belediyesi altyapımızda 100 kişiye yemek veriyor. Belediyelerimiz sayesinde deplasmanlara gidiyoruz. Eskişehir gençliğine hizmet ediliyor. Biz Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne gittik. Bize haftanın 3 günü için çim sahalarını verdiler. Mustafa Şenyel, Metin Argan, Veli Onur Çelik, Kerem Yıldırım ve Ertuğrul beye desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Evrensel hoca bilimsel çalışmalar yaptırıyor. ESTÜ ile çok güzel iş birliği içine girdik. Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi bize çok büyük destekler veriyor.”

Oğullarını profesyonel yaptılar
“Altyapıda bir Fabrika oluşturduk. Sporcu sayımız 80’i aştı. Fabrika’da baca tütüyor. Eskişehirspor altyapı modeli gümbür gümbür geliyor. Eskişehirspor, 2 tane Nijeryalı futbolcuyu şu an A takıma çıkardı. Şimdi 1 tane daha yabancı oyuncu geliyor. 6 ay sonra o da A takıma çıkacak. Kendisi sol bek. Kanlıkavak’ta yer alan derneğimizle iletişim halindeyiz hiçbir sıkıntımız yok. Biz Eskişehir’deki tüm kulüplerle görüşeceğiz. Amatör takımlarda beğendiğimiz oyuncuyu eğer bizim takımımızda oynayacaksa alacağız. Yedek kalmasını istemeyeceğiz. Aldığımız oyuncuyu oynatmazsak hem kendisine yazık ederiz hem de o amatör takımımıza yazık ederiz. Eskişehirspor’a para verip oğlunu profesyonel yapanlar oldu. Benim zamanımda böyle bir şey olursa Eskişehir’i terk ederim.”

Torpilli futbolcu yok
“Eskişehirspor’un altyapısında artık torpilli futbolcu yok. Yetenekli oyuncular var. Herkes gelip izleyebilir, bakabilir. Çok iddialıyız ve hırslıyız. Son olarak 2 oyuncu A takıma gitti. Onur ve Kaan hak ederek A takıma yükseldi. Bize Eskişehirspor camiası inansın. Gelin hep beraber bir model yaratalım. Eskişehirspor modelinde herkesin emeği olsun. Bizlere güvenin Eskişehirspor altyapısını çok iyi yerlere getireceğiz.”
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Nikola 23 Ekim 2020 13:32

3 Tane siyahi çocuk var alt yapıda..

0 1 Cevap Yaz
mES 22 Ekim 2020 16:01

3 puan alın Zabaha kadar gonuşun

0 2 Cevap Yaz
mES 22 Ekim 2020 13:06

3 puan alın Zabaha kadar gonuşun

0 2 Cevap Yaz
Esesli 22 Ekim 2020 12:59

Yarını garantileme konuşmaları bunlar senide biliyor herkes hoca alakan yok

0 3 Cevap Yaz
es 22 Ekim 2020 11:26

Serdar hoca alt yapıda güzel işler yapıyor..Eskişehir çocukları ve eskişehir antrenörler ile para almadan özveri ile çalışıyorlar. Fakat bizim yönetim paraları Eskişehirli antrenörlere değil dışarıdaki insanlara dağıtıyor. Bu nasıl Eskişehirsporluluk Eskişehir'lilik anlayamadık.. Sen alt yapındaki hocalara paralarını vermiyorsun fakat dışarıdan gelen hocaların paralarını ödüyorsun.. Getirdiğiniz ve gönderdiğiniz teknik kadronun alacağı ücretleri paylaşın da görelim sizin ne kadar Eskişehirsporlu olduğunuzu.. bu yönetime inanmayın arkadaşlar bizim hocalarımızın bunların gözünde hiç değeri yok...sonra bize yardım edin diyorlar.... verdiğimiz paralar kimlere gidiyor görün. 3 maç sonra bunlarda gidecek alacakları hesaplarına yatırılacak..

1 3 Cevap Yaz
esesli 22 Ekim 2020 09:22

biz yarışmacı bir takımız ve öyle de kalacak..

0 6 Cevap Yaz
Ahhhhh 22 Ekim 2020 08:50

Kendi söylediğine serdar hocanin kendisi inaniyor mu? Geç bunlari hoca. Üst yapı aylarca bizi uyuttu. Şimdi uyutma sıra sende. ... Biz kimlerden ne kadsr para alınıp Eskisehirspora geldiğini yeteneksiz olduğu halde profesyonel yapıldığını biliyoruz. Torpil yokmuş adam kayirma yokmuş Geçeceksin bunları...

3 8 Cevap Yaz
selçuk 22 Ekim 2020 08:22

1.lig. 2.lig kırmızı yada beyaz, daha sonra 3. lig... altyapı sağlam çıkarsa, bu süreç bizi tekrar 3.ligden süper lige doğru götürebilir. eğer altyapı sağlam çıkarsa. yoksa 3 ligden süperlige yolculuk çok uzun seneler sürecektir.

0 4 Cevap Yaz
2626 21 Ekim 2020 23:37

Başka da çıkış yolu yok gibi.

0 3 Cevap Yaz
Dik Duruş 21 Ekim 2020 23:37

Öncelikle tebrik ederim evet para yok destek yok ama biz Eskişehir sporuz biz altın Ordu değiliz veya başka bir takım tabiki topçular yetiştirip saticaz bunlar çok güzel ama bizim hedefimiz superlig borçlar kapanmadan süper lig cikamiycaz yani bu bolede gitmez Altınordu degilizki hedefimiz sadece Türk sporuna oyuncu yetiştirelim Yunusemre spor klubu bu işi yapmalı biz şampiyonluklar oynamaliyiz pilot takımın işi bunlar.

1 4 Cevap Yaz
TJURAN 21 Ekim 2020 20:39

Önce Eskişehirsporcu düzlüğe çıkarmadan alt yapı başarılı olmaz yetiştir sat takım Gine perişan

0 4 Cevap Yaz
bilek26 21 Ekim 2020 20:02

Ya geçin bunları taraftarı uyutmayın.

0 4 Cevap Yaz
Davut26 21 Ekim 2020 19:49

Hocam konuş be. işimize su serp.Elbette Eskişehir modeli..EsEs modeli..

2 2 Cevap Yaz
pompeo 21 Ekim 2020 17:18

ha söyle bee ... iste buu ... Eskisehir modeli ... tam gaz ileri ...

6 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat