alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirlilerin Yüksek Hızlı Tren çilesi bitmiyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirlilerin Yüksek Hızlı Tren çilesi bitmiyor!
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehirliler’in Yüksek Hızlı Tren çilesini, soru önergesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’e ayrılan yolcu kontenjanının azalması ve tren seferlerinin yetersizliği nedeniyle yaşanan mağduriyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soran Süllü, “Şehir olarak sahip olduklarımız siyasi iktidarca elimizden alınmaya çalışılarak hemşerilerimiz, her alanda mağdur edilmeye devam ediyor. Önceden seyahatten birkaç saat önce gar gişesinden bilet alabilen Eskişehirliler, haftalar öncesinden almaya çalışsalar bile, bilet bulamaz oldu. YHT sefer sayılarının ve yolcu kontenjanının azaltılarak hızlı trenden yararlanma hakkımızın kısıtlanmasını kabul etmiyoruz.” dedi.
Sürekli zam gelse de nispeten daha ucuz olan yüksek hızlı trene talebin arttığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, “Tren yollarının kavşak noktası olan Eskişehir, tarihsel ve kültürel özelliğiyle demiryolu ulaşımının yoğun talep gördüğü bir şehirdir. Özellikle, Covid-19 küresel salgını ile başlayan süreçte Eskişehir’den hareket eden ve sadece Eskişehir’e ulaşan YHT seferleri azaltılırken, Ankara ve İstanbul trenleri için de kontenjan azaltımı gerçekleşmiştir. Eskişehir’den Ankara ve İstanbul yönüne gitmek isteyenlerin bilet bulması neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Bu nedenle vatandaşlarımız, daha maliyetli ve zaman açısından uzun süren karayoluna mecbur edilmektedir. Hızlı tren seferlerinde şehrimize ayrılan kontenjan yetersizliğinin yanı sıra, sefer saatleri de sorunludur. Örneğin Ankara’da günü birlik bir işi ya da ziyareti olan vatandaşımızın Eskişehir’e dönebileceği son YHT tren saati 19.40’tır. Mutlaka bir gece seferi eklenmeli; kontenjan ve seferler gözden geçirilerek yaşanan mağduriyete son verilmelidir.” dedi.
1000
icon
Okur 5 Temmuz 2022 20:16

Eskişehir de mevcut tramway hatları daha yapıldı bir sene olmadı dökülüyor. Duraklarda otomatik kapılar yok. Turnikeler yamuk yumuk montaj edilmiş. Watman levye ile makas değiştiriyor belliki makas sistemleri de arızalı. İnsanların parası çarçur etmeye kimsenin hakkı yok.

1 6 Cevap Yaz
Yaşar çetinkaya 5 Temmuz 2022 08:24

Eskişehirin meselesi tramvay ve trafik çilesidir. Hızlı tren kapasitesi bellidir ve Genel bir meseledir. Artırılması talep edilir ama bu çile olarak anlatılmaz. Yapılırken küçümseyip yok sayan şehir geçişini Engelleyen zihniyet şimdi farklı telden halay çekiyorlar.

1 6 Cevap Yaz
Eses 5 Temmuz 2022 07:39

Bide sabah seferini 6 dan önce olan Bi saat verseler örneğin 5 15 veya 5 30 saatlerde gibi

3 3 Cevap Yaz
Raif benli 4 Temmuz 2022 23:55

Jale abla ortağınız karamollaoğluna sorarmısın hızlı trene gerek varmıymış .

2 7 Cevap Yaz
Mahmut Acar 4 Temmuz 2022 21:35

Aynen öyle

0 2 Cevap Yaz
Seçmen 4 Temmuz 2022 19:57

Ak parti olmasaydı bu kadarda göremezdiniz.

4 6 Cevap Yaz
MEHMET KILINÇ 4 Temmuz 2022 13:54

🇹🇷😁🇹🇷

8 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat