alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehirlileri böyle dolandırıyorlar!

Videoyu Aç Eskişehirlileri böyle dolandırıyorlar!
A
a

Eskişehir'de son zamanlarda artan, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' denilerek para toplayan şahıslara dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor. İnsanların milli duygularını sömürerek tepsi, Türk bayrağı ve kolonya ile park ve kafeleri dolaşan bu şahıslara vatandaşların itibar etmemesi, durumu güvenlik birimlerine iletmesi gerekiyor.

Eskişehir'de, özellikle askerlik celp dönemlerinde kafe, park ve alışveriş merkezleri kimliği belirsiz şahıslar tarafından mesken tutulmuş durumda. Bir tepsi içinde, Türk bayrağı ve kolonya bırakılarak vatandaşları tek tek dolaşan bu şahıslar, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' diyerek para topluyor.Özellikle kentin yoğun bölgelerine gidip, insanların milli duygularını sömürerek para koparmaya çalışan şahıslar, karşılık bulamadığı takdirde de ısrarlarına devam ediyor. Bu esnada bazı vatandaşlar ‘tepki görme’ korkusuyla para verse de, bazı vatandaşlar ise şahısları polis ekiplerine bildiriliyor.

Öte yandan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ise, vatandaşların bu tarz kişilere itibar etmemesi konusunda uyarıda bulundu.
1000
icon
Mümtaz Sevinç 20 Ocak 2020 08:25

Bu ekip bir çetedir. Daha önce ayakkabı boyuyoruz, gül satıyoruz, engelli çocuklara yardım ediyoruz, Atatürk resmi ve bayrak satıyoruz diye aynı taktikleri uyguluyorlardı. Zaten dikkat ederseniz aynı simalar bunlar. Özellikle boyunlarına bir dernek kartı takıp bağış topluyorlar. Aman dikkat edelim. Derneğin ismini öğrenip elden bağış yapacağım diyin. Aksi halde sizi darp edebilirler.

0 1 Cevap Yaz
Türk Yılmaz 19 Ocak 2020 01:15

Emniyet bunlar hakkında işlem yapmış mı? İtibar etmeyecekmişiz:) Böyle diyeceğine hemen bize haber verin desenize. Valla emniyetsiz bir hissim var bu aralar bu şehirde

0 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat