alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Eskişehirlilere yine anket SMS'i atıldı!

Videoyu Aç Eskişehirlilere yine anket SMS'i atıldı!
A
a

Eskişehirlilerin telefonlarına daha önce “8720” adlı numaradan atılan yerel seçimle ilgili mesajlar yine gelmeye başladı.

Eskişehir'de kimin yaptığı belirtilmeyen anket mesajında daha önce “Büyükşehir Belediye Başkanı kim olmalı” diye soruluyordu, şimdiki mesajlarda da “Sizce Tepebaşı Belediye Başkanı kim olmalı” sorusu yöneltiliyor. Kaynağı belirsiz anket mesajlarının telefon dolandırıcıları tarafından gönderilmiş olabileceği belirtilerek vatandaşlar uyarılıyor 

2 Eylül'ün haberi göre Ekim ayı başında Eskişehirlilerin cep telefonlarına yerel seçimle ilgili bir anket mesajı gelmeye başlamış, “2019 yerel seçimlerinde Eskişehir ilimizde kimi Büyükşehir Belediye Başkanı görmek istersiniz” diye sorularak cevaplanması istenen mesajda anketi kimin düzenlediği belirtilmemiş, kimler tarafından yapıldığı belirsiz mesaj merak uyandırmış ve telefon dolandırıcılarını akıllara getirmişti. Daha önce başka şehirlerde de seçimler öncesi “8720” numarasından atılan anket mesajlarının telefon dolandırıcılarının yeni tuzağı olduğu gündeme gelmişti. AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada da söz konusu mesajların AK Parti ile ilgisi bulunmadığı belirtilmişti. Şimdi, aynı mesajlar, “Yerel seçimlerde Tepebaşı Belediye Başkanı sizce kim olmalı” sorusu ile yine atılmaya başlandı. Sonuna “Siyasal Araştırma” yazılarak, resmi bir anket görüntüsü verildiği belirtilen mesajların telefon dolandırıcıları tarafından atıldığı düşünülüyor ve vatandaşlar uyarılıyor. Eskişehirliler, Emniyet Müdürlüğü’nün bu mesajlar konusunda vatandaşları bilgilendirmesini ve kaynağını bulmasını istediklerini belirtiyor.

 
1000
icon
Zafer 15 Ekim 2018 21:43

Aynı mesaj bugun geldi maalesef cevapladım üzgünüm😂😂

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat