alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirlilere 250 bin TL hibe müjdesi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirlilere 250 bin TL hibe müjdesi
A
a

Eskişehirlileri yakından ilgilendiren bir hibe desteği açıklandı. Eskişehirlilerin de faydalanabileceği hibe desteğini kim nasıl alabilecek. Eskişehirliler için hibe desteğinin detayları haberimizde.

Sütiş Eskişehir

Eskişehir halkını da yakından ilgilendren hibe desteğinin detayları belli oldu. ‘Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi’ çerçevesinde tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarından mezun olanların uygulayacağı projelere 250 bin TL hibe desteği sağlanacak. Proje çerçevesinde, kırsal alanda yaşayan, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olanlara ve İl Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olanların uygulayacağı projelere 250 bin TL hibe desteği sağlanacak.

ESKİŞEHİRLİLER HİBE DESTEĞİNE NASIL BAŞVURACAK?

Bahse konu projenin amacının, belirtilen alanlardan mezun genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak olduğu belirtildi. Projenin bir diğer amacının, nebâtî üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimciliği destekleyerek bu faaliyetlerin eğitimli kişiler tarafından yapılmasını teşvik etmek; tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak; kırsal alanda tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara destek vermek olduğu bildirildi.

Başvuruların 8 Mayısta biteceği ve e-devlet girişi ile https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr/ web sitesi üzerinden istenen bilgi girişi ve belgelerin yüklenmesi ile yapılabileceği bilgisi verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat