alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirliler Temmuz’da zam istiyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirliler Temmuz’da zam istiyor!
A
a

‘Temmuz ayında asgari ücrete zam gelmeli mi?’ diye sorduğumuz vatandaşlara bir dokunduk bin ah işittik. Asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam gelmesi gerektiğini anlatan Salim Sezer, “Her şeyin kötüsünü alıyorum. Peynirin kötüsünü, zeytinin ucuzunu al. Üstüme bir şey almıyorum” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hayat pahalılığı nedeniyle geçinmenin zorlaştığı son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gerekirse yıl ortasına doğru enflasyon ve günün koşulları değerlendirilerek tekrar bir değerlendirme yapılabilir” ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in "Asgari ücret dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir” açıklamaları vatandaşlarda temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacağına yönelik beklentilere neden oldu. Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz vatandaşlar ise sadece asgari ücrete değil, emekli maaşlarına da zam yapılması gerektiğini anlattı. Asgari ücretle de emekli maaşıyla da Türkiye’de geçinmenin imkânsız olduğunu belirten vatandaşlar, her şeyin en ucuzunu, kalitesiz olanını almak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Mualla Yılmaz
“Asgari ücrete zam gelmeli. Geç bile kaldılar. Kime yetsin o para. Ben de emekliyim. Bizim maaşlarımız da düşük. Emeklilere de asgari ücretlilere zam gelmeli ama önce her şeye indirim gelmeli. Bana kalsa asgari ücret en az 10 bin lira olmalı. Bizler de temel ihtiyaçlarımızı zor karşılıyoruz.”

Fatih Malbur
“Bence gelmeli zam. Zor durumdayız, geçinemiyoruz. Herkes gibi kötüyüz. İstiyoruz temmuzda bir az zam gelsin. En az 6 bin lira olması gerekiyor. Çünkü yaşam şartları gittikçe zorlaşıyor. Her şey daha çok pahalanıyor. Çarşıdan 200 liraya çıkamadım. Yetmiyor asgari ücret. Temennimiz zam gelmesi.”

Nimet Atılgan
“4.253 lirayla geçinemez kimse bu şartlarda. Ben 800 lira engelli parası alıyorum. 1000 liraydı. Düşürdüler. Şu an açım resmen. Başka gelirim yok. Valiliğe, kaymakamlığa gidiyorum. Yardım almaya çalışıyorum. Ben devletimden yardım istiyorum. Kanser hastasıyım. İlaçlarımı bile alamıyorum.”

Salim Sezer
“Gelmeli. Emekliyim. Asgari ücret bile alamıyorum. Her şeyin kötüsünü alıyorum. Peynirin kötüsünü, zeytinin ucuzunu al. Üstüme bir şey almıyorum. Elbiseler 4 senelik. Ayakkabılar 10 senelik. Kahvaltıda peynir kireç gibiydi. Süt tozundanmış. Demek ondan ucuz. Gelir dağılımında dengesizlik var.”

İhsan Güçlü
Kesinlikle zam gelmeli. Her şey aldı başını gitti. Asgari ücret kalmadı ki. Alım gücü zayıfladı. İnsanlar cambazlık yapıyorlar. Asgari ücretle geçinenlere Nobel Ödülü verilmeli. En az 10 bin lira olmalı bu şartlarda. Emekliler, emekli olduğuna pişman. 2 bin 500 lira alan emekli var.”
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
1000
icon
Okur 22 Mayıs 2022 21:24

Barlar sokağı Cafe ler fest fut her yer tıklım tıklım dolu. Bu nasıl fakirlik edebiyatı anlamadık gitti.

0 0 Cevap Yaz
gon ca 21 Mayıs 2022 20:53

Halin vaktin yerindeyse savrulacak paran varsa iç sigara ve alkolü ailecek otur tüttür sonrada maaşım yetmiyor diye sızlan hadi ordan

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat