alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirliler tedirgin: Maske zorunluluğu geri getirilsin!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirliler tedirgin: Maske zorunluluğu geri getirilsin!
A
a

Covid-19 vakaları bir önceki haftaya göre 2 katına çıktı. Vakaların artmasına ilişkin konuşan Eskişehirli vatandaşlar, maskelerin çok erken çıkarıldığını özellikle toplu taşımada ve kapalı alanlarda tekrar maske zorunluğunun getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanlığı haftalık Covid-19 verilerini açıkladı. Buna göre, 4-13 Temmuz haftası 117 bin 95 kişi Covid-19’a yakalandı. Önceki hafta 57 bin 113 olan vaka sayısı, 117 bin 95'e yükseldi. 25 olan vefat sayısı ise 31'e yükseldi. İyileşenlerin sayısı ise 61 bin 47 olarak açıklandı. Vakaların 2 katına çıkmasına ilişkin düşüncelerini sorduğumuz vatandaşlar, kalabalık ve kapalı alanlarda maske zorunluluğunun tekrar getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Kemal Tanakıncı
“Ben 4 aşımı vuruldum o yüzden tedirgin değilim. Halkın sağlığı için Sağlık Bakanlığı’nın önlem ve tedbirlerini alması gerekir. Ona göre kısıtlama gelebilir tekrar. Gerekirse herkes yine maske taksın. Bir şeyleri zorunlu tutmaktansa insanların bilinçli olması lazım. Yaz gelince maskeleri attık, kalabalık yerlere girdik. Böyle olunca arttı yine vakalar.”

Zeki Sönmez
“Tedirgin ediyor beni vakalar. Çünkü önlemlere uymuyor insanlar. Aşılarını da yaptırmıyorlar. Felaket başımıza gelince akıllanıyoruz. Kapalı yerlerde maske takılmalı bence. Artık kısıtlama gelmez artık. Türkiye’nin hatta dünyanın ekonomisi yasaklamaları kaldırmaz. Maske kullanımı kalabalık ve kapalı yerlerde zorunlu olmalı.”

Şadi Günay
“Tedirgin ediyor vakalar. Mesafe yok hiçbir yerde. Maskelerden de bunaldık. Vakalardan korkunç derece artış var. İnsanların daha dikkatli davranması lazım. İnsanlar bunaldı ama kapalı yerlerde, toplu taşımada maske takılmalı. Bence yeniden kısa süreliğine de olsa kısıtlamalar gelmeli. En azından kışa girerken gelmeli.”

Hasan Kocagöz
“Vakalar daha da artacak. Bu maskeleri erken çıkarttılar. Vakalar zaten bitmiş değildi. Bitmeden önce milleti serbest bıraktılar. Bunun tek sebebi de turizm. Herhalde yılbaşına kadar maskeleri takacağız. Ben her yerde maske takıyorum. Yasaklar hiç kalkmamalıydı. Erken kaldırdılar. Herkesin maske takmasını tavsiye ediyorum.” 
Kaynak : Meltem Karakaş
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat