alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirliler Akşener’in dönüşünü böyle yorumladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirliler Akşener’in dönüşünü böyle yorumladı
A
a

Eskişehirliler, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in, 6’lı Masa’ya geri dönmesini olumlu karşıladı. Vatandaşlar seçimi Millet İttifakı’nın kazanacağını ve 6’lı Masa’dan umutlu olduklarını söyledi.

Sütiş Eskişehir
Eskişehirliler, 6’lı Masa’dan kalkan İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in, ardından masaya geri dönmesini olumlu karşılandı. Bu durumun oyları olumsuz etkileyeceğini belirten vatandaşlar her şeye rağmen seçimi Millet İttifakı’nın kazanacağını söyledi. “Akşener’in masaya dönmesini nasıl yorumluyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan Eskişehirliler, İYİ Parti Liderinin masadan kalkmakla yanlış yaptığını söyledi. Akşener’in dönmesini ise olumlu karşıladıklarını belirten ve yaşanan olayın Millet İttifakı’nın oylarını etkileyebileceğini ifade eden yurttaşlar, her şeye rağmen seçimi 6’lı Masa’nın kazanacağını savundu.

MASAYA DÖNMESİ BİR OYUN

Akşener’in 6’lı Masa’ya dönmesini ‘bir oyun’ olarak nitelendiren 66 yaşındaki Vedat Kaşıkçı, “6’lı Masa’dan kalkmak zaten hiç yakışmamıştı. Masaya dahil olduğunda Kılıçdaroğlu’nun aday olacağını biliyordu. 24 saat içinde yine yuvaya döndü. 6’lı Masa’ya dönmeseydi İYİ Parti baraj altında dahi kalabilirdi. Kılıçdaroğlu’na oy veririm fakat Akşener’e masadan kalktığı için oy vermem. Seçimde Cumhur İttifakı’nın kaybetme ihtimali yüksek çünkü ekonomik durum kötü. Dün kasaptan 1 kilo kıyma aldım, 300 lira ödedim. Ramazan pidesi bile 9 lira oldu. Bu durumun da hükümetle ilişkisi var” diye konuştu.

BAŞTAN YANLIŞ YAPTI

İYİ Parti liderinin 6’lı Masa’dan kalkarak baştan yanlış yaptığını kaydeden 64 yaşındaki Birol Yavaş, “Geri döndü fakat yüz ifadesi hiç iyi değildi. Akşener’in 6’lı Masa’dan kalkıp ardından geri dönmesinin 6’lı Masa’nın oylarını etkileyeceğini düşünüyorum. Seçimi Millet İttifakı’nın kazanacağını tahmin ediyorum. Güzel çalışmalar yapıyor. Biz AK Parti’den bir şey görmedik. Kılıçdaroğlu yüzde 100 seçimi alır” değerlendirmesinde bulundu.

İNCE’YE OY VERECEĞİM

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş’ı görmek istediğini belirten 23 yaşındaki Metin Mert Gazioğlu, “Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nu pek tasvip etmiyorum. 10’dan fazla seçim kaybetmiş bir insandan bahsediyoruz. Hatta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ‘Hayırlı Olsun Yemeği’ bile veriliyor olabilir. Akşener’in 6’lı Masa’ya dönmesini ‘çaresizlik’ olarak yorumluyorum. Hem kendi partisinden hem de başka partilerden tepki gördü. Akşener’in 6’lı Masa’dan kalkıp sonra tekrar dönmesi Millet İttifakı’nın oylarını etkiler. Bir oy bölünmesi olabilir. Kılıçdaroğlu aday olduğu için Erdoğan’ın yeniden kazanacağını düşünüyorum. Ben oyumu Muharrem İnce’ye vereceğim. İnce, daha çok gençlere yönelik yatırım yaptığı için gençlerin çoğu İnce’ye oy verecek. Seçimler ikinci tura kalırsa mecburen Kılıçdaroğlu’na oy vereceğim” yorumunu yaptı.

DÖNMESİ HOŞ OLMADI

Akşener’in 6’lı Masa’ya dönerek yanlış yaptığını dile getiren 44 yaşındaki Hüseyin Yalçınkaya, “Gidip tekrar geri dönmesi hoş olmadı. Seçmenlerini hayal kırıklığına uğrattı. Bu durumun Millet İttifakı’nın oylarını etkileyebileceğini düşünüyorum. İYİ Partide birçok istifa yaşandı. Ben oyumu CHP’ye vereceğim. Seçimi Millet İttifakı’nın kazanacağını düşünüyorum çünkü artık bir değişim olması lazım. Ekonomik anlamda çok zorluk çekiyoruz. Ben engelli kadrosundan SGK’da işe başlamaya hak kazanmıştım fakat benim yerime başka bir partinin elemanı birinci sıradan alındı. Beni de ikinci sıraya düşürdüler. Bu sebeplerden dolayı bir değişim olması lazım” yorumunu yaptı.

NEDEN SEVİNMEYEYİM?

İYİ Parti liderinin geri döneceğini düşünmediklerini söyleyen Mine-Erol Tekgöz çifti, “Dönünce de sevinmedik değil. Neden sevinmeyeyim? Türkiye elden gidiyor. Akşener’in 6’lı Masa’dan kalkıp tekrar dönmesinin Millet İttifakı’nın oylarını etkileyeceğini düşünmüyorum. Herkesin oyu belli, bu saatten sonra pek değişmez. Hatta işin içine başka gruplar da katıldı. Seçimin ardından kargaşa olacağını düşünüyorum fakat Millet İttifakı seçimi kazanacak.” diye konuştu.

YÜZDE 55-60 OY ALIR

Meral Akşener’in masaya dönmesini olumlu karşıladığını ifade eden 65 yaşındaki Recai Atak, “6’lı Masa’yı dağıtmıştı, dönmesi çok iyi oldu. Akşener’in bu hareketi Millet İttifakı’nın oylarını etkileyebilir. Ben,  ‘Millet İttifakı seçimi yüzde 55-60 civarında oyla kazanır’ diyorum. Memleketin durumu belli.” dedi. 
 
 
Kaynak : Atahan Gezer
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Ömer 8 Mart 2023 22:47

Yorumlar niye yayınlanmıyor Yayınlamayacaksanız yorumlar kısmını kaldırın

1 3 Cevap Yaz
ÜLKÜCÜ 8 Mart 2023 16:11

Türkiye Eskişehir değil Eskişehir'de Kılıçdaroğlu Türkiye'de Tayip alır

2 4 Cevap Yaz
Ömer 8 Mart 2023 14:28

Türkiye üzerinde oyun oynanıyor bu olayda bu oyunun bir parçası

2 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat