alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirli için artık tatil de hayal oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirli için artık tatil de hayal oldu
A
a

Seyahat acentelerini ziyaret ederek sektör temsilcileri ile tatil sezonunu değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, yüksek enflasyon rakamları ile tatil yapmanın da hayal haline geldiğini söyledi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Düşen alım gücü ile temel gereksinimlerinikarşılamakta zorlanan dar gelirlivatandaşlardan sonra orta gelir grubunun datatil yapamaz hale geldiğine dikkat çeken Süllü,“Görüştüğümüz sektör temsilcileri, artan girdi maliyetleriyle yükselen bedeller karşısında vatandaşların geçen yıl tatil yaptıkları aynı otele gidemediklerini söylüyor.Geçen yıl otel ve tatil köylerindetatil yapan yerli turist oranı,yüzde 25-30 ikenbu yıl yüzde 8-10 ’a düştüğünü belirtiyorlar.Paramızın değerinin iyice düşmesiyle Türk vatandaşları tatil yapamazken düşük gelir düzeyli yabancı turistler en lüks yerlerde tatil yapabiliyor.“ dedi.
Süllü,yaz sezonu sona erip, okullar açılırken vatandaşların tatil hayallerinin gerçekleşmemesinin yanı sıra,küresel salgında zor günler geçiren acentelerin bu yıl Eskişehir’de yüzde 85’ini gurbetçilerin oluşturduğu portföy ile biraz nefes almış görünse de kış konusunda endişeli olduklarını söyledi. Süllüayrıca”Kış turizminin  yüksek fiyatları ve Türk Lirası’nın döviz karşında değer kaybetmesi ile yurt dışı turlara katılmanın da neredeyse imkansız hale geldiğini söyleyen acenteler kışı zor atlatacak görünüyor.” dedi.
Üç tarafı denizlerle çevrili, doğal ve tarihi güzellikler dolu Türkiye’de, yıl boyu çalışan, emek harcayanvatandaşlarıntatil hakkının geçim derdine takıldığına dikkat çeken Dr. Jale Nur Süllü,“Vatandaşlarımıza kendi ülkesinde tatili zehir edenler, israf düzenini kuran, aldıkları üç maaşla, ballı ihalelerle en lüks tatilleri yapan saray ve çevresidir. Bu düzenin haktan ve halktan yana değişmesine az kaldı.” dedi.
 
 
1000
icon
Mustafa Ali 8 Eylül 2022 14:20

Aynen öyle beş gün 25bin git gidebilirsen ayıp be

1 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat