alexa

Eskişehir yükseliyor!

Videoyu Aç Eskişehir yükseliyor!
A
a

Eskişehir sunduğu kent yaşamıyla dikkat çekerken, her platformda zirvede yerini koruyor. “Dünyanın En Güvenli Şehirleri" listesinde Türkiye’de birinci dünyada 10’uncu sırada yer alan Eskişehir, yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirlerin zirvesinde... Üniversite öğrencilerinin de gözdesi yine Eskişehir

Eskişehir haberi: Dünya şehirlerini suç işlenme oranlarına göre sıralayan araştırma firması Numbeo’nun "Dünyanın En Güvenli Şehirleri" listesinde Abu Dabi ilk sırada yer aldı. Listeye Türkiye’den de 5 şehir girdi. Ankete göre Eskişehir listenin 10’uncu sırasında bulunuyor. Dünya kentlerindeki yaşam kalitesini her yönüyle mercek altına alan uluslararası araştırma servisi Numbeo, Dünyanın En Güvenli Şehirleri listesini yayınladı. Listeni ilk sırasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi yer aldı. Araştırma firmasının sistemine giren katılımcılar tarafından hazırlanan listede Eskişehir, dünyanın en güvenli 10'ncu şehri seçildi. Dünya çapında toplam 328 şehrin sıralandığı listede, Bursa 27’nci, İzmir 49’uncu, Ankara 140’ıncı ve İstanbul 207’nci sırada yer aldı.  İlk 10’da Eskişehir’in önünde sırasıyla Doha, Quebec, Taipei, Münih, Dubai, Zürih, Bern ve Hong Kong şehirleri yer alıyor. Numbeo, 2009 yılından bu yana çeşitli ülkelerde yaşam maliyetleri, tüketici fiyatları, sağlık ve suçla ilgili çeşitli istatistikler yayınlıyor. 

"Bu gurur hepimizin"
Araştırma sonuçlarının yayınlanması sonrası sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Bu gurur hepimizin. Teşekkürler Eskişehir!” yorumunda bulunurken Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eskişehir’in “Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında en iyi öğrenci kenti seçilmesinde hoşgörülü, sevecen ve aydın halkımızın büyük payı var. Anadolu’nun yıldızı Eskişehir, her alanda öncü ve örnek olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

En iyi şehirlerde Eskişehir 9. sırada
Öte yandan Forbes dergisi yaptığı araştırmayla Türkiye'nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirlerini listeledi. Bu listeye göre Eskişehir yaşam şartları ve çalışma koşulları baz alındığında en iyi şehirler arasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

En iyi öğrenci kenti de Eskişehir
Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı 2019 yılında 81 ildeki 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 182 üniversitede memnuniyet araştırması yaptı. Eskişehir  ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında ‘en iyi öğrenci kenti’ seçildi.   Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında 2019 yılında 81 ildeki 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 182 üniversitede öğrenim gören 35 bin 715 öğrenciye sorular yöneltildi. Öğrencilerden alınan görüşe göre sadece 26 şehirden öğrenciler memnuniyet hissederken, 56 şehir öğrencilerine memnuniyetsizlik hissini yaşatıyor. Memnuniyetin düşük olduğu 45 şehir ise öğrenci memnuniyeti konusunda bir duyarlılığa sahip olma konusunda, öğrencilerden oldukça tepki görüyor. Türkiye’nin üniversite öğrenci başkentleri Eskişehir, Aydın ve Antalya’dır. Bir önceki yıla oranla öğrencilerine memnuniyetsizlik hissini yaşatan illerde bir artış bulunuyor.. Üniversite öğrencilerin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler sırasıyla Eskişehir, Aydın, Antalya, İzmir, Çanakkale, Bursa, Muğla, Tekirdağ, Edirne ve Ankara’dır. En yüksek ve ciddi memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirler sırasıyla Afyonkarahisar, Aksaray, Çankırı, Iğdır, Ağrı, Bayburt, Bitlis, Kilis, Muş, Yozgat, Şırnak, Bingöl ve Hakkari olarak belirtildi.


 
1000
icon
Sadri 19 Temmuz 2019 13:20

fazla yükselmesin Suriyeli işgaline uğrarız dün bir suriyeli aile gördüm saydım çoluk çocuk tam 10 kişiydiler .

1 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

AYD Yapı