alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir yine örnek oldu!

Videoyu Aç Eskişehir yine örnek oldu!
A
a

Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyeler Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik çalışmalarını yerinde incelemek için kentimizi ziyaret etmeye devam ediyor. Son olarak Amasya Belediye Başkanı Danışmanı Ahmet Yenihan, beraberindeki heyet ile birlikte Eskişehir’e geldi

Eskişehir haberi: Eskişehir’in her yönüyle hayran olunası bir kent olduğunu belirten Amasya Belediye Başkan Danışmanı Ahmet Yenihan “Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’nın talimatıyla Eskişehir’e gelip burada Sayın Büyükerşen ve ekibinin hayata geçirdiği başarılı belediyecilik örneklerini yerinde görmek istedik. Eskişehir ile Amasya’nın en belirgin ortak özelliklerinden biri Eskişehir’in içinden Porsuk Çayı, Amasyamız’ın içerisinden ise Yeşilırmak geçmektedir. Eskişehir, Sayın Büyükerşen’in ıslah projesi ile Porsuk’u etkin bir şekilde kullanmaktadır. Burada gördüklerimizin ekip olarak bizlere çok fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi. 

ŞEHİR ÖĞRETİR
Yenihan’a nazik ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden Başkan Büyükerşen, “Amasya küçük ama tarihi açıdan önemli kentlerimizden birisi. İnanıyorum ki başarılı bir yerel yönetim ile Amasya’nın turizm potansiyeli de artacaktır. Turizmin gelişmesi ve şehre gelen turistlerin artmasıyla birlikte esnafın da yüzü gülecektir. Ayrıca ‘Şehir Öğretir’ misyonuyla çocuklara, gençlere ve kadınlara yönelik ücretsiz kurs imkanlarını genişletmeli ve kültür sanat faaliyetlerine ağırlık vermelisiniz. Yerel yönetimler olarak bozuk giden ekonomiyi doğrudan düzeltemeyiz belki ama bu gibi sosyal sorumluluk projeleri ve üreticiye vereceğimiz destekler  ile halkın refah seviyesini yükseltmeye çalışabiliriz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Anadolu Gazetesini Facebook'ta da takip edin, habersiz kalmayın!