alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Eskişehir yine birinci oldu!

Videoyu Aç Eskişehir yine birinci oldu!
A
a

Üniversite Öğrencilerine öngörü sağlamak amacıyla Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Öğrenci Memnuniyeti Araştırması kapsamında öğrenci dostu üniversite şehirlerinin belirlendiği araştırmada, Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin yer aldığı Eskişehir birinci oldu.

Üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri şehirden tatmin olma düzeylerini belirlemek ve bu kapsamda şehirleri sıralamak amacıyla ilki geçen yıl gerçekleştirilen Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırmasında Eskişehir yine ilk sırada yer aldı


Türkiye’nin Üniversite Öğrenci Başkenti Eskişehir
 

2018 yılında 81 ildeki 109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversitede öğrenim gören 26 bin 513 öğrenciden toplanan araştırma verileri sonucunda Eskişehir birinci olurken Antalya ikinci ve Aydın üçüncü sırada yer aldı.

Araştırmada şehirden memnuniyet; ulaşım imkânları, şehirde kendini güvende hissetme, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler ve sağlık sorunlarının çözümü gibi konularda üniversite öğrencilerinin okudukları şehre ilişkin memnuniyetleri ölçüldü.
 
1000
icon
Allı turnam 2 Ağustos 2018 02:23

öğrenci ne ister oda burada var.öğrenci kenti dediğiniz eskişehirin dışarıdaki imajı mı ? BİLMEM......!

0 4 Cevap Yaz
Eses 1 Ağustos 2018 23:59

Işine gelmedi herhalde öncek msj yayınlamadın

2 0 Cevap Yaz
Es es 1 Ağustos 2018 23:52

Iyi güzelde gelen öğrencilern bir kısmı porsuk kenarında oturup eğlensnlerde etrafı davar gibi kirletmesinler öğrenciye yakışır davransınlar

0 7 Cevap Yaz
Ahmet 1 Ağustos 2018 16:16

Merhaba, ben 1988 yılında Eskişehir'e geldim. Çamur, boyalı porsuk çayı hala aklımda. Öğrencinin mutlu, huzurlu ve güvende olduğunu hissetmesi önemlidir. Şehre yıllık ekonomik getirisi göz ardı edilemez. 1990 dan beri öğrenciden memnun olmayan ama evini yüksek fiyata kiraya veren güruh hep aynı. Kültür alış-verişinden korkmayın, gelişiriz.

6 7 Cevap Yaz
mert 1 Ağustos 2018 15:28

birde ulaşım imkanlarının nasıl iyi olduğu açıklansaydı bari

6 11 Cevap Yaz
Hüseyin

Mert sen eskişehir de yaşamıyor herhalde yada sırf muhalefet için yazıyon üç üniversiteye ulaşım tek biletle mümkün biraz araştıran öğrenirsin

4 10
Mustafa 1 Ağustos 2018 12:33

şehri bu kadar çok şişirmeyin ortalık araplardan ve suriyelilerden geçilmiyor koloni halinde geziyorlar..bunlar başımıza ileride bela olacaklar..

6 20 Cevap Yaz
EMİNE 1 Ağustos 2018 10:46

önemli olan 2 yıllığına eğlenmeye gelen 17 -18 yaşındaki kişilerin fikri değil. sürekli eskişehirde yaşayanların fikri önmelidir.

9 19 Cevap Yaz
t.m

çoluk çocuğun yok herhalde 2 yada 4 yıllığına okula eğlenmeye giden.ne tuhaf insanlarsınız ya şehrinizin beğenilmesi bile zorunuza gidiyor.

6 14
Nezih

Sanırım sen hiç okula gitmedin yada gittiğin okula eğlenmeye gittin. Kişi kendinden bilirmiş işi der ya atalarımız.

3 10
Rıfat

son derece haklısınız. sosyal medyada görüyoruz okumaya gelenleri . paylaştıkları sokak röportajları öğrenciye yakışmayacak şekilde. adalar bölgesi zaten eskişehirden kopuk vaziyette yaşıyor. öğrencilerin verdiği puan eskişehire değil . Adalar bölgesine verilmiş puandır.

11 7
tuncay

emine ile rıfat üniversite okumadıkları gibi çocuklarıda okumamış anlaşılan.yahu diğer şehirlerde olduğu gibi öğrenci boş zamanını şehrin en canlı yerlerinde geçirir ne yapsınlar sakintepe,takkalı,aşağı söğütönü ndemi geçirsinler.

5 13
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat