alexa

Eskişehir yeni tramvay hattına kavuştu

Videoyu Aç Eskişehir yeni tramvay hattına kavuştu
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yapımı tamamlanan Şehir Hastanesi tramvay hattını hizmete açtı. Yeni hattın açılışında halkın büyük ilgisi ve coşkusu vardı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Şehir Hastanesi tramvay hattını hizmete açtı. Emek Mahallesi’nden Şehir Hastanesi’ne uzanan yeni hat, yakında Sultandere ve 75. Yıl Mahallesi’ne bağlanacak. Seferler bugün başladı.

Yaklaşık 3 kilometrelik bir hat olan Emek - Şehir Hastanesi hattı, 10 Mart 2019 Pazar (bugün) saat 14.00’de Açelya Durağı’nda gerçekleştirilecek tören ile hizmete başlayacak. 06.00 ile 23.50 arasında 10 dakikada bir hizmet verecek hat, Şehir Hastanesi-Emek-Çarşı-Opera arasında işleyecek. Şehir Hastanesi’nin giriş kapılarının birbirine uzak olması sebebiyle vatandaşlara kolaylık sağlamak için Şehir Hastanesi tramvay durağından her 7 dakikada bir otobüslerle hastanenin 3 farklı giriş noktasına ücretsiz ring seferi yapılacak. Şehir Hastanesi-Sultandere-75. Yıl Mahallesi hattının da en kısa sürede hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu hattın da açılmasıyla birlikte 75. Yıl Mahallesi Osmangazi Üniversitesi arasında da seferlerin başlayacağını belirttiler.  

Ücretsiz ulaşım desteği

Emek Açelya Durağı’nda gerçekleştirilecek açılış törenine katılmak isteyen vatandaşlar için 10 Mart Pazar saat 12.00 itibariyle Alaaddin Parkı’ndan ücretsiz ulaşım desteği sağlanacak.

1000
icon
Rüstem 12 Haziran 2019 18:20

Belediye yi seviyorum ama bu tranvay olayı trafiği felç etti.Hastaneye yakn bir yere yapılmadı. Otobüsle ring var diyorsunuz yaşlı insan zaten tranvay a zor biniyor.Ondan in otobüs e bin tekrar in zulümden başka birşey değil. Benim eşim sağlıkçı her gün gidiyor.Ama tranvay dan inip ring bekleyecek zamanımız yok diyor. Çarşıya da varması çok uzun sürüyor. İyi proje uygulama çok kötü..

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat