alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir Valisi Çakacak'tan Eskişehirlilere davet

Videoyu Aç Eskişehir Valisi Çakacak'tan Eskişehirlilere davet
A
a

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Çakacak, yarın Vilayet Meydanı’nda gerçekleşecek anma programına tüm Eskişehirlileri davet etti.

Eskişehir Valisi Vali Çakacak, yayımladığı mesajında, 15 Temmuz 2016’da Türkiye’nin milletine ve demokrasisine alçakça kast eden hain bir darbe girişimine maruz kaldığını belirterek, “Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen ve Türkiye’ye, yıllarca kol kanat gerdikleri terör örgütlerin saldırılarıyla baş eğdiremeyeceğini anlayan karanlık güçler, himayesine aldıkları FETÖ Terör Örgütü’nün, aklını ve vicdanını kendilerine teslim etmiş elemanları vasıtasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, cumhurbaşkanımızı, polisimizi, stratejik kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmıştır. Cumhurbaşkanımız liderliğinde halkımızın çelik iradesi karşısında bu işgal güçleri unutulmaz bir yenilgiye uğramıştır” ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİ DESTANI

Vali Çakacak, mesajının devamında 15 Temmuz’un bir ‘demokrasi destanı’ olduğunu hatırlatarak, “15 Temmuz; hür iradesini asla başkalarına teslim etmeyen, canını ve kanını mukaddes bildiği değerlere adamış olan, vatanını ve milletini canından aziz bilen, ölümü gözünde öldürmüş bir milletin tarihin altın sayfalarına yazdığı bir demokrasi destanıdır. Bu destan nesilden nesile aktarılarak milletimizin hafızasında unutulmadan kalacaktır Vali Özdemir Çakacak yayımladığı mesajını şöyle sonlandırdı: “15 Temmuz 2019 Pazartesi akşamı; 251 şehidimiz, 2 bin 193 gazimiz ve milyonlarca vatandaşımızla birlikte yazılan Diriliş Destanı’nı yeniden hatırlatmak; milletimizin ülkesine, devletine ve demokrasiye olan inancını bir kez daha göstermek için tüm Eskişehirli hemşerilerimi ay yıldızlı bayrakları ile Vilayet Meydanı’na davet ediyor, herkese saygılarımı sunuyorum.”
Arıman masaustu reklami
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat