alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir Valiliği önünde işsizlik bekleyişi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Valiliği önünde işsizlik bekleyişi
A
a

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ile görüşmek isteyen ve 3 yıldır işsiz olan vatandaş saatlerce bina önünde bekledi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de dün Valilik Binası önünde bekleyen vatandaş pek çok kişinin ilgisini çekti. Saatlerce beklediği fark edilen kişinin, 3 yıldır işsiz olan Murat Eker olduğu ve Eker'in iş bulma ümidi ile Vali Erol Ayyıldız ile görüşebilmek için beklediği öğrenildi.
Sabah 08.00'de Valilik binası önüne gelip, beklemeye başlayan Eker, gerekirse sabaha kadar Valilik önünde duracağını ancak Vali Ayyıldız ile görüşmek istediğini söyledi.
İstikbal'in haberine göre, 40 yaşında olduğunu ve 3 yıldır iş aradığını belirten Eker sözlerine şöyle devam etti:
Sabah 8’den beri bekliyorum. Sabaha kadar dikileceğim burada,  aç susuz bekliyorum. Eskişehir Valisi’nin kesin ve kesin sosyal devlet anlayışı talimatı olduğuna göre insanları keyfi olarak görüştürmüyorlar.
Sorun işsizlik. Vali Bey’in talimatı var. 2,5 ay önce görüştüm, gel 2,5 ay sonra dedi. Dediğim halde insanları görüştürmüyorlar. Kişilere göre insanları seçiyorlar, bakıyorlar, üstü başı düzgün, o kişileri Vali Bey ile görüştürüyorlar. Hiçbir şekilde görüşemiyorum. Sabah sekizden beri burada Vali Bey ile görüşmek için yağmurun altında bekliyorum. Sabaha kadar da dikileceğim. Vali bey ile görüşemezsin diyorlar. Biz karar veririz diyorlar. Vali Bey’in kesin talimatı var, gel dedi. Herkese kapım açık dedi, kulaklarımla duydum.

Ramazan dolayısıyla oruçlu olduğu için uzun saatler boyunca ayakta beklemesinin sonucu fenalaşan Eker, 112 Acil servis ambulansı ile tedavi altına alındı.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
hee 21 Nisan 2021 10:21

Vali bey le görüşmüş gereken cevap verilmiş ki bizim provokotör artistlik peşinde bu yaştan sonra bir baltaya sap olacak hee

2 0 Cevap Yaz
veli 21 Nisan 2021 01:19

koltuk a oturdunmu hersey unutulur.

1 3 Cevap Yaz
Özge 20 Nisan 2021 20:51

Sonuc??? Gorusebildi mi? Hayır bu valiler vatandaşa yardımcı olmayacaksa, dertlerini dinlemeyeceklerse neden var? Valinjn görevi nedir neden vardır?

1 3 Cevap Yaz
Şapbadanak 20 Nisan 2021 18:43

İşçi bulma kurumu işçi arıyor vali den torpilli bir iş olsun istiyorsunuz galiba

6 3 Cevap Yaz
Nasıl olurdu ? 20 Nisan 2021 18:18

Yazık valla, hem işsizsin hemde adam yerine koyup derdini dinlemeye bile tenezzül etmiyorlar. Acaba bu abi şık bir takım elbise giyip, yanınada şık giyimli iki kişi alarak: Efendim ben falanca sendikanın filanca temsilcisiyim veya falanca derneğin filanca şube başkanıyım diyerek vali ile görüşme talep etse tavırları ne olurdu ?

1 4 Cevap Yaz
Vedat Sertelli 20 Nisan 2021 18:07

Belki; Vali bey vatandaş ile bire bir görüşmek istemiyordur. Bu anlaşılabilir birşey. Fakat vali bey geldiği zaman çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri ve iş dünyasının tebrikleri için pek alâ bire bir görüşüyordu. Şöyle bir şeyde söylemişti vali bey; Vatandaşlarımız için tüm kapılarımızı açtık, bundan sonra Eskişehirde devlet ile vatandaş arasında hiç bir masa ve sandalye olmayacak. Ama bakıyorsun şimdi, valiliğin herhangi bir kapısına yaklaşsan hayırdır hemşerim diyen asık suratlı polis memurları vatandaşı karşılıyor. E hani kapılar açıktı ? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?

2 4 Cevap Yaz
Anıl 20 Nisan 2021 17:54

Hani vali bey ilk geldiğinde kapımız herkese açık diyordu ? Bu ne iş şimdi ? Hani vatandaşın derdiyle dertleneceklerdi ? Meğer göz boyamakmış hepsi..

2 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat