alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir Valiliği'nden flaş karar: Yasaklar geri geliyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Valiliği'nden flaş karar: Yasaklar geri geliyor!
A
a

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu'nda salgına karşı kentte yeni birtakım kararlar alındıç

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Koronavirüs vakaları artmaya devam ederken Eskişehir’de de artış gösteren salgına karşı kararlar alındı. Eskişehir Valiliği yaptığı yazılı açıklama ile alınan yeni kararları açıkladı.

Vaka sayılarındaki artış hızı sebebiyle yapıldığı belirtilen değerlendirme sonucunda şu kararlar alındı:

Kamu ve özel kurum/kuruluşlar, eğitim kurumları ile restoran, kafe, otel, tiyatro, sinema, konser salonları, alışveriş merkezleri vb. yerlerde ve tüm toplu etkinliklerin yapıldığı alanlarda Covid-19 pandemisi virüsünün yayılım hızının düşürülmesi amacıyla maske, mesafe, hijyen kurallarına uyulması hususunda kurum kuruluş yetkililerince gerekli tedbirlerin alınmasına ve vatandaşlarca azami hassasiyet göstermeleri gerekiyor.

Yürürlükte olan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ve Sağlık Bakanlığı COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi doğrultusunda alınması gereken tüm tedbirlerin uygulanmasına ve tedbirlerin uygulanmasına yönelik denetimlerin Kaymakamlıklarca oluşturulan denetim ekipleri tarafından eksiksiz şekilde yerine getirilecek.

Pandemi ile ilgili alınan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uymayanlara; 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacak ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Batuhan kazaz 31 Aralık 2021 14:27

Çok isabetli karar alınmış. Ancak aktiviteler kontrol edilmeli kimse maske takmıyor.

0 7 Cevap Yaz
Çiftelerli 31 Aralık 2021 13:33

Kurallara uyan yokki vatansız suriyeliler bile maske takmıyo valilik denetim yapsana

1 8 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir