alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir üvey evlat mı?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir üvey evlat mı?
A
a

CHP Eskişehir İl Danışma Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Recep Taşel ülke ve kent gündemine ilişkin sorunları masaya yatırdı. Taşel Eskişehir ile ilgili verilen sözlerin tutulmadığını ve Eskişehir’in üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade etti

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP’de İl Danışma toplantısı gerçekleştirildi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen toplantıya, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. CHP İl Başkanı Recep Taşel toplantıda yaptığı konuşmada ülke ve kentte yaşanan sorunları ele aldı.  Taşel ilk olarak CHP’nin sorunlu kesimlerle bir araya geldiğini, çözüm odaklı çalışma yaptığını ifade etti.

RAKAMLARLA AÇIKLADI
Ülkede son üç yılın rakamlarını paylaşan Taşel,  “5 buçuk milyon olan işsiz sayısı 10 milyona yaklaştı. Enflasyon yüzde 15 idi, bugün enflasyon yüzde 19,5 oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoksulluğu tetikleyen, işsizliği hat safhaya getiren, hayat pahalılığını çekilmez noktaya taşıyan işlerin altına imza atmaktadır. Dolar 3 yıl önce 4.66 TL iken, bugün 8,86 TL’ye yükseldi.  Faiz yüzde 16,5 iken, yüzde 18’e yükseldi. Kamu borcu 1,1 trilyon iken, 2,2 triyona çıktı.  Kişi başı gelir 9 bin 700 dolardan, 8 bin 500 dolarlara geriledi. En düşük gelire sahip yüzde 20’lik bir kesim var. En son açıklanan rakamlara göre; Milli gelirden aldığı pay yüzde 5,9’dur.  Gelir dağılımındaki adaletsizliğe en güzel vurgu bu rakamdır. Yüzde 20’lik iyi durumdaki kesimin aldığı pay da  yüzde 57,5’dir.  Dolayısıyla ekonomist olduğunu iddia eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide, politikada ve sosyal olarak içler acısıdır” dedi.

VERİLEN SÖZLERİ SIRALADI
Taşel ayrıca Eskişehir ile ilgili verilen sözlerin tutulmadığını dile getirerek,  “Eskişehir’de yaklaşık 70-80 bin tane öğrenci var. 11 bin kişilik yurt var. Yurt yapmakla, yol yapmakla övünen iktidar, Eskişehir’de ne yol ne de yurt yapmıştır. Artık söylemekten bıktığımız Güney-Kuzey çevre yolu, ilçe bağlantı yolları, Eskişehir-Alpu, Alpu-Mihalıççık, Eskişehir-Sarıcakaya-Mihalgazi, Eskişehir-Bolu, Eskişehir-Seyitgazi-Afyonkarahisar yolu sürekli kazalara neden oluyor ve şehir içindeki trafiği de ciddi anlamda tetikliyor. Eskişehir ile ilgili verilen sözler var: Gemlik bağlantısı, Anadolu’ya açılan uçuşlar, OSB ile Hasan Polatkan arasındaki  7 km’lik bağlantı yolu, bunların hepsi sadece sözde kaldı.  Yine ekolojik Eskişehir projesi olan yeni bir mahalle yaratılacaktı, o da yapılmadı. Eskişehir özellikle ulaşım konusunda üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Ali Kırgız 4 Ekim 2021 13:40

Yalan söylüyo GÜNDÜZ ALP yurdu daha yeni yapılmadı mı ?

1 3 Cevap Yaz
Üvey evlat sakini 4 Ekim 2021 11:46

Lütfen, Recep Taşel beyfendiye birisi; Chpli Tepebaşı ve Odunpazarı belediyelerinin hizmet ederken üvey evlat muamelesi yaptığı mahallelerden bahsetsin. Mesela Alanönü mahallesinden, yeşiltepeden bahsetsin.

8 9 Cevap Yaz
Hüsnü 4 Ekim 2021 11:45

Acaba yapılacak yurtları kim engelledi ?

8 10 Cevap Yaz
Aslı 4 Ekim 2021 11:24

Yurt yapmadi mi dilinize dizinize dursun yazik yazik

8 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat