alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir üçüncü sırada!

Videoyu Aç Eskişehir üçüncü sırada!
A
a

Eskişehir en çok kitap okunan iller sıralamasında Ankara ve İstanbul'un arkasından 3. sırada

Eskişehir haberi: Türk Kütüphaneciler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Aytaç Tekin, yaptığı yazılı açıklamada; bir online satış sitesi tarafından yapılan değerlendirmede Eskişehir’in Ankara ve İstanbul’un ardından Türkiye’nin en fazla kitap okuyan 3. ili olduğunu belirtti.

ANKARA VE İSTANBULDAN SONRA ESKİŞEHİR GELİYOR
Kitap tutkunlarının bu site üzerinden son 6 ayda gerçekleştirdikleri siparişler göz önüne alınarak hazırlanan okuma listesi sonucunda Eskişehir’in 1,54 okuma endeksiyle 2,08’lik Ankara ve 1,92’lik İstanbul’un ardından en çok kitap okuyan 3. Şehir olduğunu belirten Tekin, “Eskişehir halkı farkını bir kez daha ortaya koydu” dedi.

BAŞKAN KURT KENTİN OKUMA ORANININ ARTMASINA BÜYÜK KATKI SAĞLADI
Açıklamasında özellikle Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür eden Tekin, Başkan Kurt’un görev süresince kentin 20 farklı noktasında kütüphane kurduğunu ve bu sayede kentin okuma oranının armasına büyük katkı sağladığını kaydetti.

İL HALK KÜTÜPHANESİ TÜRKİYE’NİN EN GÜNCEL KÜTÜPHANESİ
Eskişehir İl Halk Kütüphanesinin güncel kitapları halka ulaştırma konusunda büyük bir gayret sarf ettiğine dikkat çeken Tekin, yeni kütüphane tamamlandığında Eskişehir’in ilk sıraya yükseleceğinden emin olduklarını altını çizerek vurguladı. 

YENİ KÜTÜPHANELER YAPILMASI ŞART
Eskişehir’in her alanda olduğu gibi kitap okuma oranında da Türkiye’nin ilk sıralarında yer almasının gurur verici olduğunu belirten Tekin; bu sıralama Eskişehir’de daha çok kütüphane kurulması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Bu anlamda ilerleyen dönemde biri Odunpazarı biri de Tepebaşı bölgesi olmak üzere iki büyük ve müstakil binaya sahip kütüphanenin Eskişehir’e kazandırılması gerektiğini belirtti.

 
1000
icon
Alp 26 Ağustos 2019 10:40

Bravo, işte Eskişehir farkı.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat