alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir Türkiye'nin en güvenli kenti!

Videoyu Aç Eskişehir Türkiye'nin en güvenli kenti!
A
a

Eskişehir bu yıl da Türkiye'nin en güvenli, Dünya üzerinde ise 10. en güvenli şehir oldu

Eskişehir haberi: Dünya üzerindeki en güvenli şehirler listesi hazırlanırken, Türkiye’den Eskişehir’in 10’uncu sırada yer aldığı saptandı. Listede Türkiye’den 4 şehrin daha yer aldığı kaydedilirken, listenin ilk sırasına Abu Dabi’nin yerleştiği görüldü.
Medya takibinin önemli kurumu Ajans Press, farklı şehirlerle alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve PRNet’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl Eskişehir ile alakalı basına 73 bin 474 haber yansıdığı tespit edildi. Listenin ilk sırasında yer alan Abu Dabi ise ülkemizde 830 basın haberiyle gündemde yer alırken, Formula 1 haberleriyle ön planda olduğu görüldü.
Ajans Press’in, Numbeo verilerinden elde ettiği bilgilere göre dünya üzerindeki en güvenli şehirler listesi belirlendi. Böylelikle Türkiye’den Eskişehir’in ilk 10’da yer alması dikkat çekerken, Türkiye’den listeye giren diğer güvenli şehirler; Bursa (27) , İzmir (49), Ankara (140), İstanbul (207) olarak kaydedildi.
Dünyanın en güvenli şehri ise Birleşik Arap Emirliklerinden Abu Dabi’nin olduğu gözlendi. Listede ilk on içerisinde yer alan diğer şehirler ise Doha, Quebec City, Taipei, Münih, Dubai, Zürih, Bern ve Hong Kong oldu.

 
1000
icon
DKC 5 Aralık 2019 01:27

Gerçekten buna inananlar var mı hala? Tamam polis çalışıyor eyvallah,fakat artık eskişehir hergün kalabalıklaşıyor,değişiyor,buna bağlı olarak asayiş ve suç olaylarıda hızla artıyor. Yani bana kalırsa ancak çarşıda güvende olabilirsiniz. Zira çarşıda adam başına en az 2 polis memuru,1 polis otosu düşüyor. Bu şekilde hızlı ve organize çalışan bir asayiş sağlanıyor. Fakat diğer bölgeler için güvende olduğumuz söylenemez. Zira bir kadına gündüz vakti eski kocası kolayca pusu kurup saldırabiliyor. Veya trafikte seyir halindeyken 1 korna yüzünden kavga çıktığında arada kaynama olasılığınızda fazla. Örnekler yetmediyse son örnek daha; Bu şehrin yan baktın kavgalarıda çoktur,gözünün üstünde kaşın var tartışmasıda çoktur. İlla ki medya haberleri üzerinden değerlendirmemek lazım. Ha bu arada şehirde boş gezmemekte bence fayda var, aksi halde polisin sizi korumasını beklemek için polyanna olmak lazım...

1 0 Cevap Yaz
Mete 4 Aralık 2019 15:31

bu kadar pohpohlamayın şehir Suriyeli işgaline uğrar

1 1 Cevap Yaz
Burcu 4 Aralık 2019 11:35

Emniyet güçlerine sonsuz teşekkürler.

1 3 Cevap Yaz
sıtkı

Emniyet güçleri ile alakası yok yaşam tarzı eğitim ve kültür meselesi..

0 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat