alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir Ticaret Odası Ticaret Bakanı'nı ziyaret etti

Videoyu Aç Eskişehir Ticaret Odası Ticaret Bakanı'nı ziyaret etti
A
a

ETO Başkanı Metin Güler, beraberindeki heyetle birlikte Ankara’da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı ile bir araya gelerek tüccar ve sanayicinin sorunlarını iletti.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, beraberindeki meclis divanı ve yönetim kurulundan oluşan heyetle birlikte Ankara’da temaslarda bulundu. ETO heyeti ilk temasını Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile gerçekleştirdi. ETO Başkanı Metin Güler görüşmede, Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’ye Eskişehirli tüccar ve sanayicinin talep ve sorunlarını iletti. Hizmet sektörü için önem teşkil eden yemek çekleri konusunda bakanlığın attığı adımları dikkatle izlediklerini kaydeden Güler, yemek çeki sektöründeki aslan payını yabancı firmaların aldığını, bunun önüne geçmek için milli bir şirket kurulması  gerektiğini altını çizdi. Güler ayrıca anonim şirketlerini ilgilendiren pay defterleri ve bürokrasinin azaltılması yönündeki taleplerini de Bakan Tüfenkci’ye iletti. ETO Başkanı Metin Güler’i ve beraberindeki heyeti yeni dönem için kutlayan Tüfenkci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Türkiye’nin 29 çeyrektir büyüme gösterdiğini kaydeden Tüfenkci, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde de büyümeye devam edeceğinin altını çizdi. 

Avcı: “ETO şehre katkı sağlayan projelere devam edecek” 
ETO heyeti Ankara’da ikinci temasını AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı ile gerçekleştirdi. Görüşmede Avcı, yeniden seçilen ETO Başkanı Metin Güler’i ve beraberindeki yönetim kurulunu tebrik etti. Eskişehir Ticaret Odası’nın şehir ekonomisine yön veren kuruluşlardan birisi olduğunu kaydeden Avcı,  ETO’nun yeni dönemde de şehre katkı sağlayacak projelere imza atacağına inandığını dile getirdi. ETO Başkanı Metin Güler, tüccar ve sanayicinin sorunlarının çözümü için verdiği destekten dolayı AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı’ya teşekkür etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat