alexa

Eskişehir Şehir Hastanesi'nde önce şikayet, sonra uzlaşma

Videoyu Aç Eskişehir Şehir Hastanesi'nde önce şikayet, sonra uzlaşma
A
a

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Sağlık Sen şube yöneticilerinin, yoğun bakım uzmanını tehdit ettiği yönünde çıkan haberler sonrası konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı: “Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ile sendika başkanı görüşmüş ve kişilerarası anlaşma sonucunda Hekim şikâyetinden vazgeçmiş olup konu ile alakalı inceleme süreci devam etmektedir”

Eskişehir Şehir Hastanesi içerisinde yaşanan "tehdit" şikayetinin çözüme kavuşturulduğu açıklandı. Sağlık Sen şube yöneticilerinin, Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım uzmanını tehdit ettiği yönünde çıkan haberler sonrası konuyla İl Sağlık Müdürlüğü konuyla alakalı internet sayfasından bilgilendirme yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:
“09.01.2019 tarihinde saat 13:40 civarında hastanede Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu ve Temsilcileri sendikal faaliyetlerde bilgilendirme ve saha gezisi yapmakta iken Eskişehir Şehir Hastanemiz Yoğun Bakım ünitelerinin önündeki alanda Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ile karşılaşmıştır. Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Yoğun Bakım Ünitelerinin içerisine girilemeyeceği konusunda sendika yetkililerini uyarmış, girip girilememe konusunda sözlü diyaloglar yaşanmıştır. Yoğun Bakım Ünitesinin içine girme istemi üzerine  Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Beyaz kod vermiştir. Beyaz kod ekibi alana hemen gelmiş sendika yetkililerini yoğun bakıma girilemeyeceği konusunda uyarıda bulunmuştur. 155 ihbarı olduğu için  Yoğun Bakım Sorumlu Hekiminin ifadesi alınmış ve sendika başkanından şikâyetçi olmuştur. Sağlık Müdürlüğü olarak İl Sağlık Müdürü, Kamu Hastaneleri Başkanı ve İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk Birim Sorumlusu ile birlikte konuyu incelemek üzere Eskişehir Şehir Hastanesine gidilmiş Hastane Başhekimi ile birlikte konunun muhatabı  Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ile görüşülmüştür. Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ‘sözlü diyalogların yaşandığı herhangi bir darp, tehdit ve hakaret gibi eylem ve söylemlerin olmadığı, yoğun bakıma girme istemi devam ettiği için sürecin Beyaz kod ve 155 polisi aranması ile devam ettiğini’ belirtmiştir. Konu ile alakalı inceleme süreci başlatılmıştır. 10.01.2019 tarihinde  Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ile sendika başkanı tekrar görüşmüş ve kişilerarası anlaşma sonucunda Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi şikâyetinden vazgeçmiş olup konu ile alakalı inceleme süreci devam etmektedir” denildi.

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat