alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir Şehir Hastanesi'nde 18 bin 500 doğum, 7 milyon...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Şehir Hastanesi'nde 18 bin 500 doğum, 7 milyon...
A
a

Eskişehir Şehir Hastanesi'nde 4 yılda 18 bin 500 doğum yaşandığını ve 7 milyon hastaya hizmet verdiğini söyleyen AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir Şehir Hastanesi’nin şehir için çok büyük bir kazanım olduğunu belirtti

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir Şehir Hastanesi’nin şehir için çok büyük bir kazanım olduğunu ve Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta kalite değerlendirmesinde 100 puan üzerinden 98.91 puan aldığını söyledi.
 
Çalışkan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
 
“Eskişehir Şehir Hastanesi kentimiz için çok büyük bir kazanım. Şehir Hastanesi Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta kalite değerlendirmesinde 100 puan üzerinden 98.91 puan aldı.
 
AK Parti iktidarında ülkemiz sağlıkta çığır atladı. Eskişehir Şehir Hastanesi de hizmete başlayan en büyük şehir hastanelerinden biri! Tabi yerel yöneticiler tarafından hastane bağlantı yolları ile ilgili vazifesi olan konularda duyarsız kalmasını, muhalefet vekillerinin hiçbir dayanağı ve gerçekliği olmayan konularla karalamaya yönelik algı yaratmaya çalışmalarını unutmuş değiliz!
 
Eskişehir Şehir Hastanesi 333 bin m2  alana sahip ve 6 bloktan oluşuyor. Şehir Hastanesi son 4 yıldır 7 milyon hastaya hizmet vermiş durumda. Yanık obezite kronik kalp merkezi gibi özel birimleriyle hizmet veren hastanede 354 hekim ve  2371 sağlık personeli görev yapıyor.
 
Hastane 4 yıllık süreçte yüzde 75 yatak ve yüzde 80 yoğun bakım doluluk oranı gördü. Eskişehir şehir hastanesi 1081 yatak kapasiteli olarak açıldı ancak bu rakam bakanlık ve hayırseverlerin desteği ile 1235’e yükseltildi. Doluluk oranı da ne denli büyük bir ihtiyaca cevap verdiğini gösteriyor.
 
Pandemide 117 olan yetişkin yoğun bakım ünitesi 237 ye yükseldi. 2018 yılından bu zamana kadar 18.500 anne bebeğini bu hastanede dünyaya getirdi.
 
“5 YILDIZLI OTELLERLE YARIŞIR NİTELİKTE”
 
Hastanenin konaklama koşulları da beş yıldızlı otellerle yaraşır cinsten. Şehrimize bu hizmeti kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Sağlık Bakanlarımıza ve Sayın Bakanımız Nabi Avcı‘ya tekrar teşekkür ediyorum” dedi.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat