alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir Şehir Hastanesi, altı ayda milyonu geçti!

Videoyu Aç Eskişehir Şehir Hastanesi, altı ayda milyonu geçti!
A
a

Eskişehir Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladıktan bugüne kadar geçen altı ayda, şehir hastaneleri içerisinde ikinci sıraya yükseldi

Eskişehir Şehir Hastanesi altı ay içerisinde...

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesinin hizmet vermeye başladığı 27 Ekim 2018 tarihinden, 30 Nisan 2019'a kadar geçen 6 aylık hizmet sürecini rakamlarla açıkladı.
Eskişehir Şehir Hastanesi - 02.05.2019

Eskişehir Şehir Hastanesi ikinci sırada

Ülkemizde hizmet vermeye başlayan şehir hastaneleri içerisinde verimlilik açısından Eskişehir Şehir Hastanesinin 2. sırada yer aldığına değinen Bilge; Eskişehir Şehir Hastanesinin tüm birimleriyle, en iyi sağlık hizmetini 7/24 aynı nitelikte sunma hedefiyle şifa dağıttığını belirtti.

Altı ayda milyonu devirdi!

Toplam 1081 yatak kapasiteli Eskişehir Şehir Hastanesi, hizmet verdiği ilk altı ay içerisinde bir milyonun üzerinde hasta müracaatı aldı. Bu müracaatlar içerisinden 29 bin 436 hasta yatarak tedavi görürken, 20 binin üzerinde de ameliyat ve girişim yapıldı. Hastanenin yatak doluluk oranının ise yüksek seviyede olduğunun altı çiziliyor.

Rakamlarla hastanenin altı ayı

  • Toplam müracaat sayısı 1.005.610
  • Doğum sayısı 2764
  • Yatan hasta sayısı 29436
  • Ameliyat sayısı 14379

Bölgenin tedavi merkezi​

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesinin bölgenin tedavi merkezi konumuna geldiğini, yüksek standart ve konfora sahip hastanede vatandaşlara en iyi hizmetin verildiğini de sözlerine ekledi.

Eskişehir Şehir Hastanesine nasıl gidilir
Eskişehir Şehir Hastanesinden geçen otobüsler

 
Kaynak : Anadolugazetesi.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat