alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir pazarlarının korkulu rüyası oldular!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir pazarlarının korkulu rüyası oldular!
A
a

Eskişehir’de semt pazarlarında kapkaççılar hem vatandaşların hem de esnafın korkulu rüyası haline geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de farklı günlerde mahallelerde kurulan semt pazarlarında oldukça artan kapkaççılık olayları vatandaşın adeta korkulu rüyası oldu. Vatandaşların bir anlık dalgınlığından ve kalabalık ortamdan yararlanan hırsızlar, olayı gören esnafı da tehdit etmekten geri durmuyor. Esnaflar hırsızlıkların önüne geçmek amacı ile müşterilerini uyarıyor. Özellikle kalabalık alanlarda yaşlı insanların cep telefonlarını ve paralarını gözüne kestiren kapkaççılar, daha çok iş çıkış saatini tercih ediyor.

“Hırsız oldukları anlaşılmıyor”
30 yıldır semt pazarı esnafı olan Ali Çiftçi, hırsızlık olaylarının pazarın en kalabalık olduğu iş çıkış saatlerinde meydana geldiğini belirtti. Çiftçi, “Tezgahta yoğunluk olduğunda ben müşteri ile ilgilenirken, yankesiciler onların arkasından dolaşıp ya çantasını ya da cep telefonunu alıp gidiyorlar. Sonrasında mağdur olan vatandaşlar tekrar tezgahıma çalınan eşyalarını sormak için geliyor. Hırsızlar, ‘Bize karışma, senden çalmıyoruz’ diyorlar. Genelde muhatap olmamaya çalışıyoruz. Özellikle iş çıkış saati olan akşam saatlerinde pazarlar çok kalabalık oluyor. O kalabalıkta giyimi kuşamı normal olduğu için hırsız oldukları anlaşılmıyor, tanıyamıyorsun. Çantalarını göğsünün önüne alsınlar, cep telefonlarını arka ceplerine koymasınlar” diye konuştu.

“Hiç affetmiyorlar”
Pazar esnafı Yunus Örmeci ise genellikle iki kişi olduklarını söyleyerek, bir kişinin perdeleme yaptığını, diğerinin ise kapkaçı gerçekleştirdiğini belirtti. Örmeci, “Bu durumu polise de bildirdik daha önce, zabıta baş edemiyor zaten. Kovalıyor buradan, aşağıdan tekrardan geliyor. Nerede yaşlı teyzeler varsa onları seçiyorlar. Birisi milletin görüşünü çanta ile kapatıyor, yanındaki kız ise cüzdanı alıyor. Cüzdanları boşaltıyorlar, tezgaha atıp gidiyorlar. Emniyetin bu konuda biraz daha sıkı olması gerekiyor. Hangi tezgah daha kalabalık ise oraya yanaşıyorlar. Özellikle yaşlı teyzeleri seçiyorlar. Aynı kadını görüyorum, onlar ekip olarak geziyorlar. Geliyorlar burada hırsızlığı yapıp cüzdanı boşaltıyorlar, hiç affetmiyorlar. Biz gördüklerimizi uyarıyoruz ama görmediklerimiz de oluyor” dedi.
1000
icon
İbrahim öncel 11 Aralık 2022 13:01

Dünün bugünün işi değil ki bu kapkaç ve hırsızlıklar. Yetkililer çalışmıyor zaten, benim cüzdanım çalındı diye polise gitsen onun üstüne bi bardak su iç diye moral bozup istemeye istemeye bir zabıt tutuyorlar. Ondan sonra tamam ilgilencez diye başlarından savıyorlar. En iyisi herkes ayık olacak. Karşındaki çakalsa sende sırtlan olacaksın, dişe diş göze göz gerekirse kendi adaletini sağlayıp bir güzel sopalayacaksın hırsızı uğursuzu.

0 5 Cevap Yaz
Mehmet Demir 11 Aralık 2022 12:42

Senden çalmıyoruz karışma, deyince hırsıza karışmıyorsun ama illa ki kendi canın yanınca mı karışacaksın ey pazarcı esnafı ? Bizim ülkeyi bu bananecilik bitirdi vallahi ! Bugün onun cebindekini aşıran yarın senin tezgahındaki kasadan aşırır. Sessizlikten cesaret alan bu asalak hırsız sürüsüne daha fazla ses etmemeye devam edin. Kanun kanun değil yasa yasa değil ki, ver bu iki hırsıza yedi gün aç susuz karanlık, fare ve böceğin bol olduğu zindan cezasını bak bakalım yapıyorlar mı bir daha

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat