alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir Otogarı'nda işler felç!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Otogarı'nda işler felç!
A
a

Eskişehir Otogarı çalışanları, koronavirüs salgını nedeniyle işlerinde hala toparlanma olmadığını anlatırken, yazıhanelerin kiralarının çıkmadığını söylüyorlar

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Koronavirüs salgını nedeniyle işlerinde hala toparlanma olmadığını anlatan otogar çalışanları, yazıhanelerin kiralarının çıkmadığını söyledi. Üniversitelerin açılmasını beklediklerini belirten Necmi Özalp, “İşlerimiz şu anda çok kötü. Felç. Araba var yolcu yok” dedi.
Eskişehir otogarında yazıhanesi olan firmalar, koronavirüs salgını nedeniyle işlerinde hala toparlanma olmadığını ifade etti. Bayramda bir nebzede olsa hareketlilik olduğunu fakat bayram sonrası Akdeniz ve Ege bölgelerinde çıkan yangınlarla işlerin durma noktasına geldiğini söyleyen yazıhane çalışanları, kiraları zor çıkarttıklarını kaydetti.

KORONAVİRÜS MAHVETTİ BİZİ
“Koronavirüs mahvetti bizi” diyen Necmi Özalp, “İşlerimiz şu anda çok kötü. Felç. Araba var yolcu yok. Öğrenci yok. Öğrenci olmayınca garaj camiasının işi olmuyor. Tatil dönemi ama otobüsle giden yok. Herkes aracıyla gidiyor. Bir de yangınlar. Her yer yanıyor, kimse gitmiyor. Geçen yaza göre işler aynı. Değişen bir şey yok. Koronavirüs mahvetti bizi. Hiçbir beklentimiz yok. Üniversitelerin açılmasını istiyoruz sadece. Fiyatlar düştü zaten. Daha önce daha yüksekti. Önceden Eskişehir’den Antalya’ya gitmek isteyen kişi 180 lira veriyordu. Şimdi 150 liraya kadar düştü” diye konuştu.

KAPATAN YAZIHANELER VAR
Kapatan yazıhanelerin olduğunu söyleyen Hakkı Sever, “İşler şu anda çok zayıf. Almancılar da olmasaydı halimiz perişan. Okullar açılmadığı sürece Eskişehir’de otobüsçüler para kazanamaz. Okulların açılması lazım. İstediğimiz gibi değil. Sezona göre düşük işler. Kapatan yazıhaneler var. Kirayı, elektriği sigortayı ödeyemiyor adam. Onun için mecbur kapatıyor veya birleşiyor. Üç dört kişi bir yazıhanede birleşiyor. Fiyatlar normal. Mazot pahalı. 8 lira. Garajlarda çıkış paraları pahalı. Otobüs içinde ikramlar pahalı oluyor. Böyle giderse kışa bu kalan yazıhaneler de kapatır” şeklinde konuştu.

YAPTIĞIMIZ İŞ KURTARMIYOR
İşlerin kurtarmadığını anlatan Gülay Örnek, “İşlerimiz öncekine nazaran biraz iyiydi. Ama durdu bayağı bayramdan sonra. Millette yola gidecek para yok. Fiyatlar pahalı. Mazot pahalı. İndirim yapamıyoruz. Araçlar zarar ediyor. Kıştan hiçbir beklentim yok. İnşallah daha da kötüye gitmez. Belki okullar açılırsa daha iyi olur da. Üniversiteler açılırsa hareketlenir. Yaptığımız iş kurtarmıyor. Hep zarar. Yazıhanelerin kirası çıkmıyor. Otobüs sayısı azaldı, yazıhaneler kapandı” dedi.

KAFA KAFAYA ÇIKIYOR
Esnafın öğrencilerin gelmesini beklediğini söyleyen Ahmet Akalın, “İşlerimiz şu an çok durgun. Akşam biraz oluyor gibi ama gün içinde durgun. Bayramda işler iyiydi ama bayram sonrası durdu. Eskişehir üniversite şehri. İnşallah üniversiteler açılır. Bütün esnaf öğrencileri bekliyor. Günlük işler kurtarmıyor. Kafa kafaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
Ziya 14 Ağustos 2021 09:42

Eskişehir İstanbul arası fiyatlar pandemi öncesinin iki katından fazla sonuçta bu herkes pandemiyi fırsata cevirme derdin de para yok para

0 0 Cevap Yaz
Yörükoğlu 13 Ağustos 2021 13:21

Eskişehir-Çerkezköy. 200 lira Sonuç böyle olur.

0 1 Cevap Yaz
Dobaz 13 Ağustos 2021 10:29

Gurbetciler otobusemi biniyor adamlar arabasız evden cikmiyoki

1 1 Cevap Yaz
Eses 12 Ağustos 2021 22:31

Otobüs firmaları yarım kapasite yolcu alma zorunluluğu bitmesine rağmen fiyatları iki katı olarak uygulamaya devam etti. Vatandaş bayram nedeni ile mecbur kaldığı için bilet aldı. Siz de “oh be ala katlamalı kazanıyoruz” dediniz. Şimdi ağlama zamanı. Bu fiyattan kim olsa otobüse binmez. İki kişi olsan otomobil ucuza geliyor. Ayrıca evden otogara, otogardan diğer adrese gitmek için sürünmek te yok. Aklı olan otobüse binmez.

0 3 Cevap Yaz
Hesapçi 12 Ağustos 2021 16:53

Yazıhane kirası ne kadar? Garaj çikis parası ne kadar?

0 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat