alexa

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu

Videoyu Aç Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık, Eğitim, Sağlık Bilimleri, Turizm ve Ziraat fakülteleri ile Sivrihisar ve Eskişehir meslek yüksekokulları 2018 yılı mezunları, törenle diplomalarını aldı. 

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Mühendislik-Mimarlık, Eğitim, Sağlık Bilimleri, Turizm ve Ziraat fakülteleri ile Sivrihisar ve Eskişehir meslek yüksekokulları 2018 yılı mezunları için ESOGÜ Stadyumu’nda tören düzenledi.

Rektör Prof. Dr. Kemal Şenocak, törende yaptığı konuşmada, genç nüfusa sahip olan Türkiye'de, eğitim, öğretim ve araştırmaların kalitesinin artırılmasının, Türkiye’nin yükselişini sağlayacağını belirterek, "Güçlü Türkiye ve güçlü gelecek için yapmamız gereken, bilgiyle donanmış bireyler olarak çalışmaktır." ifadesini kullandı.

Törende diplomalarını alan öğrenciler keplerin topluca havaya atarak mezuniyet coşkusu yaşadı.

Mezuniyet törenine Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Vali Yardımcıları Ali Muhiddin Varol ve Aslan Avşarbey, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ile eski ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin de katıldı. 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat