alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir Millet Bahçesi için flaş açıklama

Videoyu Aç Eskişehir Millet Bahçesi için flaş açıklama
A
a

Eskişehir Millet Bahçesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut'tan önemli açıklamalar

Eskişehir Millet Bahçesi projesinde hiçbir aşamada yapılaşmanın planlanmadığını ve Eskişehirli vatandaşların daha çok yeşille buluşacağını ifade eden Bulut, askı sürecinin başlatılması için projenin Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gönderildiğini söyledi. 

Eskişehir Millet Bahçesi Projesinin toplam 56 bin 448 metrekare alanda yapılacağını belirten Bulut, “İmar kanununa göre Millet Bahçelerinde toplam alanın yüzde 5’ ine kadar yapılaşmaya izin verilmesine rağmen bu oran Eskişehir Millet Bahçesi için yüzde 5 seviyesinin çok altında yaklaşık yüzde 1,58 seviyesindedir. Ayrıca millet bahçesinin inşa edileceği alanda vatandaşlarımızın bilgilenmesi amacıyla proje görselleri millet bahçesi alanı çevresinde sergilenmektedir” dedi. 

35 ilde 71 millet bahçesi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyuna açıkladığı millet bahçeleri projeleri doğrultusunda her ile en az bir millet bahçesi yapma hedefi olduklarını belirten Bulut, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda millet bahçesi çalışmalarına ara verilmeksizin devam ettiklerini ifade etti. 

Hedeflerinin 35 ilde 71 millet bahçesi yapmak olduğunu belirten Bulut, sözlerine şöyle devam etti: 

“İdare olarak bugüne kadar iki millet bahçesinin yapımını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine açtık. 13 millet bahçemizin inşaatı hızla devam ediyor. 51 millet bahçemizin de proje çalışmaları devam ediyor. Ayrıca TOKİ olarak bu yıl 7 millet bahçesini bitirip vatandaşlarımızı daha çok yeşille buluşturmayı hedefliyoruz.” 

Eskişehir Millet Bahçesi’nde yapılaşma minimum seviyede 

Eskişehir Millet Bahçesi’ne ayrı bir paragraf açan Başkan Bulut, millet bahçelerinin temel prensibinin vatandaşların daha çok yeşille ve oksijenle buluşmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, Eskişehir Millet Bahçesi ile ilgili olarak ne ihale hazırlık aşamasında, ne de sonrasında kesinlikle bir yapılaşma planlanmadığını ve yapılmadığını vurguladı. 
İmar kanununa göre Millet Bahçelerinde toplam alanın yüzde 5’ine kadar yapılaşmaya izin verilmesine rağmen bu oranın Eskişehir Millet Bahçesi için yaklaşık yüzde 1,58 seviyesinde olduğunun altını çizen Bulut, “Eskişehir Millet Bahçesi projemizde yer altı otoparkı, millet kıraathanesi, iki tuvalet, bekçi kulübesi, havuz, gezinti yolları, giriş yolları, koşu ve bisiklet yolları bulunuyor” diye konuştu. 

Bulut ayrıca, proje içerisinde etkinlik alanı, bitkisel peyzaj alanının içerisinde yapraklı, ibreli ağaçlar, çalı, sarmaşıklar ve çocuk oyun alanlarının olacağını söyledi. 
Son günlerde Eskişehir’de hayata geçecek millet bahçesiyle ilgili bazı basın-yayın organları tarafından gerçek dışı bilgilerin servis edildiğini söyleyen Bulut; “Millet bahçesinin inşa edileceği alanda vatandaşlarımızın bilgilenmesi amacıyla proje görselleri sergilenmektedir. Vatandaşlarımız proje görsellerini buradan görebilirler” açıklamasında bulundu. 
1000
icon
Selami Ak 10 Temmuz 2019 00:06

Millet bahçesine kesinlikle mafyavari insanlar sokulmamalı .işletilecek yerler çok düzgün insanlara verilmeli. birde bu mültecilerin yuvası olmamalı. yoksa bütün emekler boşa gider.

0 1 Cevap Yaz
Işık 9 Temmuz 2019 11:34

Harika bir yer olacak. Beton kentlerde yaşamaktan halkın ruh sağlığı bozuldu. Bu tip yerlere çok ihtiyaç var. Umarım bir an önce tamamlanır.

1 0 Cevap Yaz
akape

allahtan eskişehir'i chp yönetiyor da akapeli iller gibi beton yığını değil. nefes alacak çok güzel parklarımız var. bakalım akapenin tokisi sözünde durup bahçe mi yapacak yoksa beton mu göreceğiz.

2 3
Elitçiiiiiiiiiiiii..................... 8 Temmuz 2019 23:03

Millet bahçesi vede stadyum kadar TAŞ düşşün başınıza inşallahhhhhhhhh.............

3 1 Cevap Yaz
ESESLEE 8 Temmuz 2019 17:07

ESKİ STAD YIKILIP ŞİMDİKİ SAZOVAYA YAPILAN STAD BURAYA YAPILABİLİR MİYDİ TABİ Kİ YAPILABİLİRDİ AMA O ZAMAN ATATÜRK STADYUMUNUN ADINI DEĞİŞTİREMEZDİNİZ DEĞİL Mİ? ADI ATATÜRK STADI OLUPTA ADINI DEĞİŞTİRDİKLERİNİZ DİĞER STADLAR GİBİ!!

16 9 Cevap Yaz
escemes

sende bir stad yapta görelim.boş beleş lagada lugada….

2 5
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat