alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir kurbanlık fiyatları 2022! Büyükbaş Küçükbaş kurbanlık fiyatı ne kadar?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir kurbanlık fiyatları 2022! Büyükbaş Küçükbaş kurbanlık fiyatı ne kadar?
A
a

Eskişehir’de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Emre Tınaz, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hayvan fiyatlarını değerlendirerek, “Küçükbaştaki fiyat aralığı bu yıl 2 bin 500 ile 7 bin lira arasında olacak gibi, bizdeki rakamlar böyle. Hayvanın kalitesine, kilosuna, verilen kesim hizmetine ve pazarına göre fiyatlar değişiklik gösterecek” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramı’na kısa süre kalmasından dolayı, ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşların kurbanlık hayvan arayışları sürüyor. Küçükbaş ve büyükbaş olarak ayrılan kurbanlık hayvanlar, vatandaşların kendi bütçelerine göre seçiliyor. Eskişehir’de uzun yıllardan beri küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Emre Tınaz, bayrama sayılı günler kala kurbanlık fiyatlarını değerlendirdi. Üretim maliyetlerindeki artışlardan da bahseden Tınaz, şunları anlattı:

"Hayvanın kalitesine, kilosuna, verilen kesim hizmetine ve pazarına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor”
“Üretim maliyetlerini kimse hesaplamıyor. ‘Ete çok zam geldi, süte çok zam geldi’ diyorlar. Ete ve süte çok zam gelmedi. Bunlar normal seviyesinde de gitmedi. Bizim üretim maliyetlerimize bakıldığında bizim geçen yıl 1 çuval yemi 130 TL’ye alırken, şu anda 430-450 TL gibi fiyatlara alıyoruz. Bizim yemimizin çuvalı, maliyetimizin 3 katı artmışken, mazot zaten ülkemizin en büyük sıkıntısı. Bizim geçen yıl 2 bin liraya sattığımız hayvanlar bu sene 3 bin lira. 2 bin 500’e sattıklarımız, 4 bin-4 bin 500 lira bandında. Küçükbaştaki fiyat aralığı bu yıl 2 bin 500 ile 7 bin lira arasında olacak gibi. Bizdeki rakamlar böyle. Hayvanın kalitesine, kilosuna, verilen kesim hizmetine ve pazarına göre fiyatlar değişiklik gösterecek.”

Eskişehir Kurbanlık Fiyatları 2022

Eskişehir Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları: 2.500 TL - 7.500 TL
Eskişehir Büyükbaş Kurbanlık Fiyatları: 33.000 TL - 50.000 TL
 
1000
icon
üretici 29 Haziran 2022 14:59

arpa 6.50 7.00 lira 50 kilo 350 lira yem fiyatına bunluda çiftçi üretiyor siyaset yaparken dürüst olun

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat