alexa

Eskişehir İstanbul ve Ankara'yı solladı!

Videoyu Aç Eskişehir İstanbul ve Ankara'yı solladı!
A
a

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Eskişehir okul web siteleri kullanımında Türkiye birincisi oldu.

İşte Müdürülükten yapılan o açıklama;

"Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okul ve kurumlar tarafından Okul Web Sitesi Yönetim Paneli kullanılmaktadır. Özellikle güvenlik ile ilgili yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler nedeniyle okul web sayfalarının bakanlık sunucularında barındırılması zorunlu kılınmıştır. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okulların kurumsallaşması adına ortak tasarım çalışması yapılmıştır. Sistemde, 109.030 kayıtlı kullanıcı tarafından yönetilen, meb.k12.tr alan adına sahip 53.743 kurum web sitesi bulunmaktadır.

Bakanlığımız tarafından okul web sitelerinin etkin kullanım oranlarına yönelik çalışma yapılmış ve Eskişehir, okul ve kurum web sitelerinin etkin kullanımında 147.4328 ortalama ile diğer illere büyük bir fark atarak Türkiye 1’ncisi olarak eğitime gösterilen ilgiyi bir kez daha kanıtlamıştır.

Gençlerimizin bilişim başarısı

Sıralamada, Eskişehir 1’nci, İstanbul 2’nci, Yalova 3’ncü, Ankara 4’ncü, Karabük 5’nci sırada yer almıştır.

İlimiz okullarından Odunpazarı İlçesi Şehit Onur İlkhan İlkokulu ile Sivrihisar İlçesi Nurbiye Gülerce Anadolu Sağlık Meslek Lisesi web sitesi, 53.743 kurumun yer aldığı sıralamada ilk 100’e girmeyi başarmıştır.

İlimiz okul ve kurumlarının web sitelerinin etkin olarak kullanılmasının ve web sitelerinin öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz tarafından yoğun bir şekilde takip edilmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, okul web sitelerinin içeriklerinin bütün öğrenci, öğretmen ve velilere hitap edecek şekilde hem zengin hem de her türlü zararlı bilgi ve verilere karşı kontrollü olması için gerekli takipleri gerçekleştirdiklerini ifade etti."
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat