alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Eskişehir iş ilanları

Videoyu Aç Eskişehir iş ilanları
A
a

Eskişehir iş ilanlarını sizler için listeledik. İşkur ve özel sektörün Eskişehir iş ilanları haberimizde. Eskişehir iş ilanları haberimizde; part time, şoför, günlük iş ilanları, organize sanayi iş ilanları da yer almaktadır. İş ilanlarına bakıp size uygun iş ilanları için iş başvurusu yapabilirsiniz. Eskişehir iş ilanları, iş başvuru şartları haberimizde

Eskişehir'de iş arayanlar internette eskişehir iş ilanları araması yaparak İşkur Eskişehir iş ilanları, Eskişehir iş ilanları part time, Eskişehir günlük iş ilanları, Eskişehir fabrika iş ilanları vasıfsız, Eskişehir organize sanayi iş ilanları ve buna benzer iş ilanlarından kendilerine uygun olanlara başvuruyor. Üniversite mezunları için Eskişehir iş ilanlarının da mevcut olduğu haberimizde. İşkur'un ilanları ya da part time iş ilanlarını da görebilirsiniz. Eskişehir'de günlük iş ilanları ya da vasıfsız işçi ilanları da mevcut. 

Eskişehir'de çalışacak işçi bulmak isteyen firmalar için de haberimizde çok önemli bir duyuru var... Eskişehir ve çevre illerde çalışacak işçi arayanlar da Eskişehir iş ilanları sayfamıza ilan verebilir, işlerine uygun kalifiye eleman ya da vasıfsız işçi bulabilirler. 

Eskişehir iş ilanları listesi...

Eskişehir Bölgesinde İşsizlik Ve İstihdam Oranları

2017 yılındaki işsizlik oranı, Eskişehir'in de yer aldığı bölgede ülke ortalamasının altında, istihdam oranı ise üstünde gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerini kapsayan bölgede işsizlik oranı, ülke ortalaması olan yüzde 10,9'a karşılık yüzde 9,8 oranında gerçekleşti. İstihdam oranının ise ülke ortalaması olan yüzde 47,1'e karşılık yüzde 46,7 oranında olduğu belirlendi.

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2017 yılında bir önceki yıla göre 124 bin kişi artarak 3 milyon 454 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise değişim göstermeyerek yüzde 10,9 seviyesinde gerçekleşti. İşsizlik oranı erkeklerde 0,2 puanlık azalışla yüzde 9,4 kadınlarda ise 0,4 puanlık artışla yüzde14,1 oldu.

İstihdam edilenlerin sayısı 2017 yılında, geçen yıla göre 984 bin kişi artarak 28 milyon 189 bin kişi, istihdam oranı ise 0,8 puanlık artış ile yüzde 47,1 oldu. Erkeklerde istihdam oranı 0,5 puanlık artışla yüzde 65,6 kadınlarda ise 0,9 puanlık artışla yüzde 28,9 olarak gerçekleşti.

İşgücü 2017 yılında bir önceki yıla göre 1 milyon 108 bin kişi artarak 31 milyon 643 bin kişi, işgücüne katılma oranı ise 0,8 puan artarak yüzde 52,8 olarak gerçekleşti. Erkeklerde işgücüne katılma oranı 0,5 puanlık artışla yüzde 72,5, kadınlarda ise 1,1 puanlık artışla yüzde 33,6 olarak gerçekleşti.

İşsizlik oranının, en yüksek olarak yüzde 26,9 ile Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt'in yer aldığı bölgede, en düşük oranının ise yüzde 3,6 ile Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'nin yer aldığı bölgede olduğu belirtildi.

En yüksek istihdam oranı ise; yüzde 54,4 ile Kastamonu, Çankırı ve Sinop bölgesinde, en düşük istihdam oranı ise yüzde 28,2 ile Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt bölgesinde oldu.

Eskişehir iş ilanları için tıklayın
 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat