alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'in yanı başında yakalandı: Türkiye'nin en büyüğü!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in yanı başında yakalandı: Türkiye'nin en büyüğü!
A
a

Bilecik’te günlerce kaldıkları çadırda hedefleri en büyük sazan balığı yakalamak olan Kütahya Amatör Olta Balıkçıları Derneği üyesi Akif Arviş; 30 kiloluk dev sazan balığı yakaladı. Balığı görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, Arviş, bu balığın Türkiye'de yakalanmış en büyük sazan balığı olduğunu iddia etti

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’te günlerce kaldıkları çadırda hedefleri en büyük sazan balığı yakalamak olan Kütahya Amatör Olta Balıkçıları Derneği üyesi Akif Arviş; 30 kiloluk dev sazan balığı yakaladı. Balığı görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, Arviş, bu balığın Türkiye'de yakalanmış en büyük sazan balığı olduğunu iddia etti.
Bilecik kent merkezi 5 kilometre uzaklıktaki Gölpark, 10 gün önce çadırlarıyla Eskişehir, Bursa, Kütahya, İstanbul ve Adapazarı'ndan gelerek kamp kurarak sazan balığı yakalamak isteyen amatör balıkçılarla doldu. Bunların içinden Kütahya'dan Bilecik'e gelen Akif Arviş en şanslıları oldu. Arşiv'in oltasına sabaha karşı yakaladığı 30 kilo 450 gram ağırlığındaki sazan vurdu. Tamer Sargıl, Kerim Çelikbilek ve Akif Arviş dev balığı kıyıya zor çıkartırken, şaşkınlıklarını gözleyemedi.

"Türkiye’nin en büyük balığı"
Kütahya'dan Pelitözü Gölpark'a geldiğini anlatan Akif Arşiv, "10 gündür bir kamp yapıyorum. İlk 6-7 gün boş geçti. Sonra 10 kilo üzeri bir balık aldım, onun salınımını gerçekleştirdik. Son gün giderayak sabah 06:30’ da oltamıza güzel bir balığımız geldi. 30 kilo üzeri. Yaptığımız araştırmaya göre Türkiye’nin en büyük balığı. Darası her şeyini aldık, tartımını yaptık" dedi.
Sazan balığı, tartılması ve çekilen fotoğrafların ardından yeniden suya salındı.

 
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon
Seçkin 10 Kasım 2022 20:32

Balık bira göbeği yapmış

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat