alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'in o ilçesinin 30 yıllık hayâli gerçek oldu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in o ilçesinin 30 yıllık hayâli gerçek oldu!
A
a

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinin 30 yıllık hayâli gerçek oldu 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için parsel tahsislerimiz başladıklarını, yatırımcılar ile görüşmelerde ince eliyor sık dokuduklarını anlatarak, "Ülkemizin birçok şehrinden yatırımcılar ile bir araya geliyoruz. Sivrihisar konumu ve olanakları açısıyla çok fazla fırsat bulunduruyor" dedi. 1998 yılında Yer Seçim Komisyonu tarafından Sivrihisar OSB alanının tespit edilmesinin ardından durağan bir hal alan Sivrihisar OSB’yi 2014 yılında projeleri arasına Başkan Yüzügüllü, faaliyete geçirmeye hazır hale getirdi. Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesinde yağmur suyu, atık su, kanalizasyon, drenaj, içme suyu ve elektrik alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol yapım, temel ve alt temel parke kaplama çalışmaları ile trafolar kurularak caddelerde sokak lambaları ile aydınlatma çalışmaları gerçekleştirildi. Sivrihisar’da şimdi yeni bir dönem başlıyor. Fabrika yeri tahsisi ve fabrikaların OSB imar planına uygun bir şekilde yapılması ve işletilmesi takibi yapılarak Sivrihisar OSB’de üretim ve imalat yapmak isteyen yatırımcı değerlendirmeleri başladı. Uygun görülen yatırımcılara yönetim kurulu kararı ile parsel tahsisi sağlanacak. 
 
"SİVRİHİSAR OSB İÇİN TİTİZLİKLE ÇALIŞIYORUZ" 

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü; "İlçemize büyük ölçüde ekonomik katkı sağlayacak, istihdam sağlayacak, gelişme ve büyüme hedeflerimize hız kazandıracak Sivrihisar OSB için titizlikle çalışıyoruz. Parsel tahsislerimiz başladı. Yatırımcılarımız ile görüşmeler gerçekleştiriyor, tabiri caizse ince eliyor sık dokuyoruz. Ülkemizin birçok şehrinden yatırımcılar ile bir araya geliyoruz. Sivrihisar konumu ve olanakları açısıyla çok fazla fırsat bulunduruyor. İlçemizin adını sanayimiz ile duyurmaya hazırlanıyoruz. T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ın destekleri bizimle. Hep birlikte OSB ile Sivrihisar’da yeni bir dönem başlatmaya hazırlanıyoruz" dedi. 
 
1000
icon
ALPER 9 Kasım 2022 08:15

Sağolsun biyuksehirimiz arı gibi çalışıyor sicaksiyu Afyon'a sanaiyi Bursa'ya kaptırdık hamam müzesi actirmislar biraz böyle giderse hamamlar iyice müzelik olacak

0 0 Cevap Yaz
Mustafa 8 Kasım 2022 21:25

Akp kiler hep hayal satıyor, 20 yıldır neredeydi bu OSB , altyapı yok adam ne üretecek kırın ortadında.

0 0 Cevap Yaz
Sivrihisarli 8 Kasım 2022 14:02

Eskişehir'in en büyük ilcesi Sivrihisarimiza hayırlı olsun...

0 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat