alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'in merak ettiği soruya tarihsiz yanıt

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in merak ettiği soruya tarihsiz yanıt
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Meclisi’nde CHP’liler, AK Partili üyelere Alpu ve Seyitgazi yolunun akıbetini sordu, yanıt ise...

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Odunpazarı Belediye Meclisi’nde CHP’li meclis üyeleri, AK Partililere Alpu ve Seyitgazi yolunun akıbetini sordu. AK Partili Murat Özcan,  yol konusunda AK Parti'nin eleştirilmesinin yanlış olduğunu söyledi.  Özcan, Alpu yolu için de istimlak çalışmalarının devam ettiğini belirtti ancak yolun ne zaman yapılacağı konusunda net bir tarih vermedi.
 
17 günlük tam kapanma süreci nedeniyle Odunpazarı Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı Ramazan Bayramı sonrasında Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Mecliste gündeme gelen 15 madde oy birliği ile ilgili komisyonlara gönderildi. Daha sonra gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Ali Haydar Çelik, dört yıldır inşaatı süren İl Halk Kütüphanesi hakkında konuştu. Çelik, "Dört yıldır inşaatı süren il halk kütüphanesi neden hala açılmadı?" diye sordu. Çelik ayrıca, Alpu ve Seyitgazi ilçelerine yapılmak istenen yolların son durumunun ne olduğuna dair AK Partili Meclis Üyelerinden bilgi vermelerini istedi. Odunpazarı Tarihi Bölgesi'nde ilkokul olmadığı için vatandaşların mağdur olduğunu da ifade eden Çelik, tarihi bölgeye okul yapılmasına ilişkin vatandaşların talebini iletti.
 
YOL KONUSUNDA ELEŞTİREMEZSİNİZ
CHP’li Çelik'e yanıt veren AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan, yol konusunda AK Parti'nin eleştirilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Alpu yoluyla ilgili konuşan Özcan, "Çok ciddi bir istimlak problemi var. Bunun nasıl aşılacağı konusunda çalışmalar devam ediyor. En kısa zamanda yürürlüğe girecektir. Yol konusunda en son eleştirilecek hükümettir. Eskişehir bağlantı yolları yapılarak teslim edilmiştir. Belediyemiz hangi yolları açmıştır? Yol çalışması yapmış mıdır buna dair istatistikleri bekliyoruz kendilerinden" dedi. Tarihi bölgedeki okul sorunu ile ilgili net bir bilgi sahibi olmadığını söyleyen Özcan, konuyu araştırıp bilgi vereceğini belirtti.
 
TARİHİ BÖLGEDE İLKOKUL OLMALI
Meclis üyelerinin ardından konuşan Başkan Kazım Kurt, "Tarihi bölgedeki ilkokul olmaması o bölgede yaşayan insanlar için hak ihlalidir. Oradaki hemşerilerimizin çocukları başka mahallelere okullara gidiyor. Turan ya da Malhatun İlkokulu'nun olduğu yer mutlaka okul olarak kullanılmalıdır" diye konuştu.

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
Vatandaş 19 Mayıs 2021 00:04

Hayat zengin semtlere güzel fakir olmak suç bu Eskişehir de

0 0 Cevap Yaz
Bizde belediyeye soralım 18 Mayıs 2021 12:12

Odunpazarı belediyesi önce kendi sorumluluk alanındaki mahallelere hizmet götürsün. Sonra alpu yolunu sorsun. Eskişehirin yerel muhalefet partileri gelsinde bir mahallelerin durumunu görsünler. Belediye anca çarşı esnafı için çalışıyor. Gelsinlerde bi alanönü mahallesini görsünler. Kırık dökük kaldırımlar, yabani ot bürüyen kaldırımlar. Açılıpta kapatılmayan çukurlar, tinercilerin işgaline uğrayan eski tarihi evler, çöp konteyneri olmayan cadde ve sokaklar... Daha neleeer neler var. Bir yol süpürme aracını bile mahalleye çok görüyorlar. Ama o yol süpürme aracı nedense hamamyolundan, ikieylülden, yedilerden eksik değil. Bizim çarşı esnafı ve çarşıda ikamet eden insanlardan ne eksiğimiz var ? Hadi onu geçtim mail atıyoruz belediyeye sokak temizliği lazım diyoruz. 1 saat sonra birkaç belediye görevlisi gelip üstün körü, baştan savma süpürge yapıp tozu dumana katıp çekip gidiyolar. Bu mu hizmet ? Bu mu belediyecilik ? Baştan savma çalışıp, adamına göre muamele yapmak mı ?

3 4 Cevap Yaz
Ali baba 18 Mayıs 2021 11:52

Yol konusunda iktidara soru soranlar önce 22 yıldır NAYMAN sokak rezaletini belediyeye bir sorsunlar. Türkiyeyi gezin böyle bir ana ulaşım bağlantısı göremezsiniz. İl halk kütüphanesi bitti saz gibi orada duruyor. Pandemi dolayısıyla açılmıyor. Açılsa ne olacakki ?

2 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat