alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir'in gururu dünya şampiyonu oldu

Videoyu Aç Eskişehir'in gururu dünya şampiyonu oldu
A
a

Meksika’da düzenlenen Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda kazandığı dördüncülükle dikkatleri üzerine çeken Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sümeyye Boyacı, geçtiğimiz günlerde Brezilya’da gerçekleştirilen ‘Open Water Swimming World Championships’ yarışlarında büyük bir başarıya imza atarak dünya şampiyonu oldu.

Yetiştirdiği başarılı sporcular ile Eskişehir’i uluslar arası alanda başarıyla temsil eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme dalında büyük bir başarıya imza attı. Aralık ayında Meksika’da düzenlenen Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda dördüncü olan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sümeyye Boyacı, Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenen Açık Su Yüzme Dünya Şampiyonası’nda sırt üstü yarışlarda 45.92’lik derecesiyle dünya şampiyonu oldu. 50 metre kelebek stilinde de bronz madalya kazanan Sümeyye, büyük bir başarıya imza atarak ülkemizi başarıyla temsil etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile Sümeyye’yi tebrik etti.
 
1000
icon
Ahmet 30 Nisan 2018 17:00

tebrikler başarılarının devamını dilerim.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat