alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'in göbeğindeki caddenin hali içler acısı!

Videoyu Aç Eskişehir'in göbeğindeki caddenin hali içler acısı!
A
a

Eskişehir'in göbeğinde yer alan caddenin haline isyan eden vatandaşımız, Anadolu Gazetesine şikayetini iletti

Eskişehir özel haberi: Eskişehir'in göbeğinde yer alan caddenin haline isyan eden vatandaşımız, Anadolu Gazetesine şikayetini iletti.
derdimvar@anadolugazetesi.com adresine elektronik posta gönderen bir okurumuz Hatboyu’nda yaşanan sıkıntıları ve mağduriyetleri tek tek sıraladı. Okurumuz bölgede yaşanan aydınlatma sıkıntısından söz ediyor…
Okurumuzun mektubu şu şekilde: “Hatboyu olarak geçen şu anki ismi Zübeyde Hanım Caddesi olan bulvarda tren yolunun yer altına alınması sırasında cadde üzeri aydınlatma direkleri sökülerek kaldırıldı. TCDD tarafından çevre düzenlemesi yapıldığı tarihten beri cadde aydınlatma elektrik direkleri yerine geri koyulmadı. akşam saatlerinde caddede bulunan esnafların ışıkları ile aydınlanan cadde esnafların dükkanlarını kapatmaları sonrasında tamamen karanlığa bürünmektedir. Şehrimizin en merkezi caddelerinden birisi olan zübeyde hanım caddesinin bu hali gerçekten içler acısı olmasının yanında cadde ortasında yapılmış olan yürüyüş yolu üzerinde de aydınlatma yetersiz olduğundan, karanlıktan dolayı geceleri çok fazla olay olmakta özellikle alkol uyuşturucu vs kullanımı yaşanmaktadır. Gerek belediye, gerek OEDAŞ, gerek diğer kurum ve kuruluşlara çevre sakinleri adına defalarca dilekçe verilmiş ancak bir sonuca ve çözüme ulaştırılamamıştır. Siz yerel basınımız olarak konuya hassasiyet göstererek defalarca gündeme getirmeniz konunun çözümü hakkında olumlu etkiler yaratacağını düşünmekteyiz. Konu hakkında sizlerin de çevre halkı ve esnafı yanında olarak gündeme getirmenizi saygılarım ile rica ederim. “

Vatandaşın derdi var 22 08 2020
1000
icon
Esesli 22 Ağustos 2020 23:32

Hatboyunda uyarı olmasına rağmen bisiklet kaykay dizboyu,uyarılara aldıran yok,Suriyeliler her tarafı zabtetmis saygısızca bağırıp çağırıyorlar.Şahsen bu durumlardan rahatsıziz.Oradaki hat üzerindeki esnafta şikayetçi kimse uyarıları dinlemiyor.Eğer uyulmayacaksa tvdd uyarıları kaldırsın insanların üzerine pervasızca bisikletleri sürüyor lar.Basit bir uyarıya uymayan insanlar olduğu sürece bu pandemide bitmezzzzz.

0 2 Cevap Yaz
Nurseda 22 Ağustos 2020 13:01

Tren yolu yer altına alınıp üzarinjde sırf TCDD yaptı diye belediye orayı üvey evlat bekledi hiçbir bakım yok şehrin en merkez yerlerinden biri iken kapkaranlık var olan tccd nin oturma banklarida çoğu yerde söküldü. İnşallah bir çözüm bulunur.

3 10 Cevap Yaz
Murat Erten 22 Ağustos 2020 11:56

Hatboyu üzerindeki gerek Zübeyde Hanım caddesi ve gerekse Hatboyu caddeleri aydınlatma yönünden (olmadığından) ve TCDD kapalı geçit üzerindeki aydınlatmaların hiç yanmaması veya bazılarının yanıp bazılarının yanmaması sonucunda bölgede içki içen dilenen kimliği belirsiz insanların dolaşması bölgede yaşayan bizleri tedirgin etmektedir. Acilen ilgili makamlarca gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bilgi ve ilginize sunulur. İnşallah tez sürede gereği yapılır. Birilerinin başına bir şeyler gelmeden, olmadan sonra keşke daha önce yapılsaydı demeyelim. Ömerağa mahallesi sakini

1 9 Cevap Yaz
ess 22 Ağustos 2020 11:39

o cadde baştan aşağı rezil bir durumda zaten. aydınlatma ışıklarının yanında trafik ışıkları da şart oldu. özellikle şu motorlu kuryeler pat diye dalıyor kavşağa.

0 10 Cevap Yaz
Onlar 22 Ağustos 2020 11:06

Oedaşın işi var zaten kardeşim. Valiliğin etrafını bayrakla donatma işi onlara verildi. Miting var kardeşim miting Lütfen rahatsız etmeyin ki; Valiliğin etrafını rahat rahat bayraklarla donatsınlar adamlar yahu ! Amma iş bozan adamlarsınız yahu, bayrakta mitingte önemlidir kardeşim. Hala ne diye lamba, aydınlatma diye söyleyip adamlara angarya iş buyuruyorsunuz ? ( ironidir )

6 10 Cevap Yaz
Yapılan 22 Ağustos 2020 10:52

Tamamen işgüzarlıktır bu yapılan. Sonuçta yapılacak iş belli, bir planlamaya bakar. Fakat nerdeeeee ? Hepsi topu birbirine atsın zaten. Anlamadığım belediye ne alaka ? Belediyenin park ve bahçeler hariç ışıklandırma yetkisi yok zaten. Oedaş çok işgüzarlık yapıyor, milletten fatura paralarını vergi dairesi gibi topluyor. Hizmete gelince hep bir bahane hep bir bahane. Benim sokağımda bile yanmayan lambalar var. Ama oedaşa göre şikayet olmadan tamir yapamazlarmış. Şikayet ne alaka ? Görünen köy kılavuz ister mi ? İşte oedaş o kılavuzu istiyor. Koy sepetli vinçlere lambaları, çık 2 teknisyen ile dolaş sokakları, lambası yanmayan kaç direk varsa değiştir geç. Bunun için bile şikayet kaydı oluşturan elektrik dağıtım şirketine yazıklar olsun denmez de ne denir ? Yani ellerinden gelse sokak lambalarının değiştirilmesi için özel yasa çıkmasını bekleyecekler...

1 10 Cevap Yaz
.

Belediye şu alaka , oedaş bahanelerinden bir tanesi olarak belediyenin kaldırımları yeni yaptığından dolayı kazı iznini belediyeden alamadıklarını söylemesi..

3 5
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat