alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'in bu otobüsleri Türkiye'de ilk ve tek!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in bu otobüsleri Türkiye'de ilk ve tek!
A
a

Türkiye’nin ilk elektrikli otobüs kullanan belediyesi olan Tepebaşı, elektrikli otobüsleri ile kent sakinlerinin, semt pazarlarına ulaşımını sağlamaya devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi’nin birinci nesil Türkiye'deki ilk ve tek akıllı şehir projesini Remourban kapsamında bünyesine kattığı elektrikli otobüsler, kent halkına hizmet vermeye devam ediyor.
Avrupa Komisyonu’ndan kazanılan hibe ile 4 adet elektrikli otobüsü bünyesine kazandıran Tepebaşı Belediyesi, pazar alışverişi yapacak vatandaşların semt pazarlarına ulaşması için de elektrikli otobüslerini kullanıyor. Yaptıkları alışverişin ardından yine Tepebaşı Belediyesi’nin elektrikli otobüsleri ile evlerine dönen vatandaşlar, sağlanan ulaşım hizmetinden dolayı memnuniyetini ifade ediyor.
Pazar servisi hizmeti, farklı pazar yerleri ve güzergahlarda gerçekleşiyor. Eskişehirliler sağlanan ulaşım kolaylığından dolayı Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ederken, yetkililer vatandaşların pazar servisleri hakkında güzergah bilgisi almak ya da her türlü görüş, öneri ve isteklerini iletmek üzere, Tepebaşı Belediyesi Mavi Masa’ya, 444 44 26 numaralı telefondan ulaşabileceğini belirtti.
Pazar servis hizmetlerinin verildiği gün ve güzergahlar ise şu şekilde: Pazartesi: Zincirlikuyu ve Keskin mahalleleri, Salı: Ertuğrulgazi, Beşevler ve Sazova mahalleleri, Perşembe: Fevzi Çakmak Mahallesi, Cuma: Sıraevler, Gazipaşa, Eğriöz ve Sakintepe mahalleleri, Cumartesi: Yaşamkent (Aşağısöğütönü) ve Boyacıoğlu mahalleleri.
1000
icon
Kazım Kurt 4 Temmuz 2022 07:46

Şanlıurfa da Trambüs var Tramvay gibi değil ama elektirikli olduğu için ismine trambüs demişler Normal otobüs gibi her yolda gidiyor

2 0 Cevap Yaz
Mehmet Altın 4 Temmuz 2022 07:44

Yalan haber yapmayın Şanlıurfa da var

0 2 Cevap Yaz
Aziz cantürk 3 Temmuz 2022 23:24

Bu otobüsler tepebaşının büyük sorunu , ne yapsalar yürümüyor . Onun içinde arasıra çıkarıp göstermelik tur attırıyorlar . İnanmayan belediye çevrelerinden araştırsın.

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat