alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü açıkladı: O hastada Covid-19 yok!

Videoyu Aç Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü açıkladı: O hastada Covid-19 yok!
A
a

Eskişehir’de kuru öksürük ve ateş şikayetiyle Şehir Hastanesi’ne giden bir üniversite öğrencisinin koronavirüs teşhisi konulmasına rağmen eve yollandığı iddia edilmişti. Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yaptı.

Eskişehir haberleri...

Eskişehir'de üniversitede okuyan bir öğrencinin ateş ve öksürük şikayetiyle Eskişehir Şehir Hastanesi'ne gittiği, hastanede koronavirüs teşhisi konulmasına rağmen evine yollandığı ve bugün hastaneye nakledileceği ileri sürülmüştü.

Şehir Hastanesi’nin acil bölümünde muayene edildiğini söyleyen öğrenci, kendisinde koronavirüsün tüm belirtilerinin görüldüğünü ve koronavirüs testi yapılmasını ısrarla talep ettiğini ve ısrarları sonucu test yapıldığını ifade etmişti.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN YALANLAMA
İl Sağlık Müdürlüğü ise bu iddiaları yalanladı. Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bahsi geçen hasta 19.03.2020 tarihinde 20.45 te Eskişehir Şehir Hastanesi Yetişkin Acil Serviste değerlendirilmiştir. Hekimin sorgusunda covid 19 şüphesi bulunmamaktadır.Hastanin akciğer röntgeni ve kan tetkiki yapilmıştır.Hastadan covid 19 için herhangi bir örnek alımına gerek duyulmamıştır. Bakanlığımızın açıkladığı tedbirler kapsamında bilgilendirme yapılarak taburcu edilmiştir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat