alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir için uyarı! Yarından itibaren hava sıcaklıkları...

Videoyu Aç Eskişehir için uyarı! Yarından itibaren hava sıcaklıkları...
A
a

Eskişehir'de sıcak havanın etkisini iyice arttırmasından bunalan vatandaşlar, gölgelik alanlarda serinlemeye çalışıyor. Yarından itibaren hava sıcaklıklarının daha da artması bekleniyor.

Eskişehir hava durumu tahminlerine göre, yarından itibaren sıcaklıklarının daha da artması bekleniyor. Bölge genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarından itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar daha artması ve mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Eskişehir genelinde hava sıcaklıkları yükselmeye devam edecek ve önümüzdeki günlerde güneşli, açık bir hava hâkim olacak. Meteoroloji 3’üncü Bölge Müdürlüğü’nün tahminlerine göre Eskişehir’de bugün en yüksek sıcaklık 31 derece olacak. Diğer yandan, hafta sonuna kadar gün içerisinde ölçülebilen en yüksek hava sıcaklıkları yarın 35, cumartesi 35 ve pazar günü 36 derece olacak. Ayrıca şehir merkezinde önümüzdeki hafta başında ölçülebilen en yüksek sıcaklık değerinin 37 dereceyi bulabileceği belirtiliyor.

Eskişehir'de bugün vatandaşlar gölgelere kaçtı
Haziran ayını normalin üzerinde yağışlarla geçiren Eskişehir’de hava sıcaklıkları son günlerde önemli ölçüde arttı. Öğle saatlerinde sıcaklığın 30 derecenin üzerinde seyretmesiyle birlikte vatandaşlar güneşin etkisini hissetmeye başladı. Sıcak havanın tesiriyle parklarda ve yeşil alanlarda buldukları gölgeliklere oturan vatandaşlar, serinlemeye çalıştı. Öte yandan bir vatandaş ise bulduğu gölgeliğin tadını uzanarak çıkardı. Parkın oturma yerine uzanan vatandaş sıcak havada bulduğu gölgenin keyfini çıkardı.


eskisehir hava durumu 02 07 2020
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat