alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir için meteorolojiden çok önemli uyarı!

Videoyu Aç Eskişehir için meteorolojiden çok önemli uyarı!
A
a

Eskişehir ve Kütahya'da bugün gece saatlerinden itibaren 28 Ekim'e kadar zirai don beklendiği bildirildi.

Eskişehir için meteorolojiden son dakika uyarısı geldi... Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün gece saatlerinden itibaren 28 Ekim Pazar günü sabah saatlerine kadar Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde sıcaklıkların gece ve sabah saatlerinde yer yer sıfırın altına düşeceği tahmin ediliyor. Bu yüzden hafif, yüksek kesimlerde yer yer orta kuvvette zirai don olayı bekleniyor.

Zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde tarımla uğraşan vatandaşların, meydana gelmesi beklenen sonbahar erken donlarına karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

İşte Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklama;

Beklenen Meteorolojik Hadise
Zirai Don Uyarısı!

Başlama-Bitiş Zamanı
25.10.2018 23:00 - 28.10.2018 09:00

Genel Durum
25.10.2018 Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu Bölgesi, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif zirai don,

26.10.2018 Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyi ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette zirai don,

27.10.2018 Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don olayı bekleniyor.

Meydana gelmesi beklenen sonbahar erken donlarına karşı zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde tarımla uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.

Oluşması Muhtemel Riskler
Don Olayı

Alınabilir Önlemler
Zirai Don Tehlikesi ve Korunma Yöntemleri | Zirai Don Risk Tahmin Haritaları | Zirai Don Uyarı Sistemi

Uyarı Yapan Merkez
Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi

Eskişehir hava durumu uyarısı

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat